Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
785 postów 19076 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Szok nowej strony

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chciałem przeczytać uwagi pod swoją notką, i .....

 

nie mogłem jej odszukać na stronie głównej. Wreszcie znalazłem, notka o Wojnie na Ukrainie w dziale Polska.

 

Od dawna przestałem zwracać uwagę na niedowarzone zmiany w neonie. Tutejsi decydenci zawsze mieli w pogardzie wszelkie uwagi użytkowników. Tym niemniej, jakaś wewnętrzna kontrola jakości powinna być. Nie ma. Przynajmniej sądząc po efektach. Niektóre zmiany w witrynie były tak absurdalne z punktu widzenia ergonomii, że w żadnym razie nie mogłyby przejść przez “specjalistę ds. jakości”- ale, jak pamiętamy, przechodziły. Teraz zapewne remont w trakcie, stąd te wpadki, jak np. to, że notka o Ukrainie, przyporządkowana przeze mnie do działu polityka, ukazała się pod nagłówkiem Polska.

 

Prawa kolumna zamieniła się w reklamę “Znalezione w sieci - polecane:”. Czy witryna pobiera jakieś opłaty z tego tytułu? Chyba nie. A więc jaki jest sens marnowania całej kolumny na promocję obcych materiałów? Zabrakło rodzimych autorów?

 

Nie wróżę nowej szacie graficznej, w zasadzie bez grafiki, powodzenia, chociaż, biorąc pod uwagę, że w witrynie pozostali tylko wyjątkowo odporni autorzy, może nie od razu nastąpi emigracja. Może liczą na nowych. A co z czytelnikami? Dotąd można było względnie łatwo wzrokowo przebiec stronę w poszukiwaniu notki, był emblemat autora i tytuł, pisany charakterystyczną czcionką (w rezultacie sam stały tytuł mógł służyć za graficzny symbol, rozpoznawany jako całość bez czytania, z czego korzystałem). Teraz jest lista, jak w “Wydarzeniach”, którą trzeba czytać ze zrozumieniem, aby coś znaleźć. . Zniknęła też informacja o liczbie komentarzy, a więc nie wiadomo, ile ich przyrosło. W rezultacie, z pierwotnego pomysłu graficznej (multimedialnej) strony głównej nE, pozostała tekstowa lista tytułów, niosąca minimum informacji. Bo przecież emblematu działu nie można brać poważnie, zajmuje tylko bez sensu miejsce, nie niosąc treści, ani nie ozdabiając.

 

Nie moja rzecz podpowiadać. Nie biorę za to pieniędzy, a darmowa walka z wiatrakami już znudziła mi się. Jeśli w najbliższym czasie witryna niczym pozytywnym mnie nie zaskoczy, to sama mi się znudzi. A szkoda, bo ostatnio wreszcie zaczęła mieć odróżnialny profil polityczny. Tymczasem ktoś chce zmarnować konkretną popularność, niszową, ale zawsze. Przypomina to działalność kaczek, które, jak tylko zdobyły władzę, to zaraz ze strachu z niej zrezygnowały.

 

 

 

KOMENTARZE

 • też mi się nie podoba...
  ..dziś wchodząc myślałem, że pomyliłem strony i wszedłem do Szalomu24...tylko takiego bardziej kolorowego...
  do rzyci ...!!

  proponuję powrót do poprzedniej wersji...
 • @trybeus 17:57:15 - and ALL
  Szanowni Państwo,

  Nasza strona, wygląd graficzny NE - nie zmieniał się właściwie od początku istnienia - czyli od czterech lat. Może to dobrze a może warto rozważyć pewne zmiany. Trzeba chyba iść z postępem.

  Tym bardziej, ze było też wiele komentarzy, pytających dlaczego u nas w NE nic w ogóle się nie zmienia.

  Propozycja zmian padła od młodych administratorów, którzy chcą w ten sposób przyciągnąć młodzież do Neon24. To jest ważny argument.

  Żyjemy w cywilizacji obrazkowej i na młodzieży nam bardzo zależy.
  Ja wiem, przyzwyczajenie jest drugą naturą i trudno od razu akceptować zmiany, zwłaszcza takie, które burzą pewne schematy.
  Mnie też nie wszystko się podoba.

  Bardzo proszę o komentarze i uwagi - może poczekajmy z decyzjami. Jeżeli się okaże - nie tędy droga, zawsze możemy wrócić do tradycji.

  Może jednak warto iść z postępem. Zmiany są podstawą ewolucji.

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 18:14:14
  Szanowny Panie : Po pierwsze brak w lewej kolumnie imion i nazwisk autorów , oraz nicków tu piszących czyni portal jedynym w swoim rodzaju i jest brakiem szacunku dla osób poświęcających swój czas na pisanie na Neonie24. Po drugie , nie zalecam zmian w momencie kiedy ilość odsłon przyrasta bez konsultacji z analitykami i bez sprawdzenia skutków takiego postępowania .Po trzecie , ostatnio zamiast zmienić " silnik " obsługujący portal zablokowano w "trosce o młodzież" możliwość bezpośredniego wklejania filmów .Po czwarte , dla młodych administratorów polecam stworzyć dział np : przedszkole ,lub gimnazjum i niech się uczą .Tyle na początek .Pozdrawiam .
 • Ogólnie - do d...
  Co mi się zdecydowanie nie podoba?

  - Na pewno zdjęcia przy działach tematycznych: niczego nie wnoszą, a jedynie odwracają uwagę. Jest to o tyle denerwujące, że po zwiększeniu ilości informacji na SG - wprowadzono dodatkowe odwracanie uwagi.
  - nie rozumiem po co tak duża ekspozycja tekstów obcych; po co tam fotka. Pomysł dobry, ale powinien być realizowany "siermiężnie".

  I mam jeszcze jedną sugestię: fotka autora powinna "przysługiwać" jedynie tym, którzy piszą pod własnym nazwiskiem. No, chyba, że zasłużony, powszechnie znany i rozpoznawalny. To jednak po plebiscycie między blogerami.

  Ogólna uwaga: brak zaznaczenia preferencji portalu. \\\\\twierdzenie, że portal polityczny ma przyciągać dzieci - jest kuriozalne!!!!!
 • @All
  Jak nigdy, muszę zgodzić się ze wszystkimi. To jest przebiegły zabieg zarządców portalu, aby nas wszystkich zjednoczyć!! albo zwykła głupota, niekompetencja.. planowany "strzał w stopę" też przyszedł mi do głowy :(
  Banda dyletantów czy zadaniowców, a może wizjonerzy? OTO JEST PYTANIE.
  Niestety jestem od dawna świadkiem pudrowania syfa i trzecią opcję wykluczam.. Przykre to, bo wiązałem z Neonem nadzieje, na coś czego nie ma, ale jak widać, nie może być :(
 • Uważam ze zmiany są potrzebne
  Na początek może ktoś wyjaśni !!!
  http://m.neon24.pl/ebd74736e35c593b2e7ecdb864486ff9,14,0.jpg
 • Po drugie uważam ze zmiany są potrzebne
  Zabawa czytelnika z zamieszonymi przez niego komentarzami wyszła by z pożytkiem .Może się mylę ale ale komentowanie to też rodzaj życia na portalu.
  A tu u Nas mamy surowe możliwości oceniania , zawężone do gwiazdek tylko zarejestrowanych .
  Łapki podobało się lub nie , bardziej są obiektywne co do oceny dla autora tematu , oczywiście także dostępne dla nie zarejestrowanych .
  Może warto naśladować jak to robią inni:
  http://m.neon24.pl/49db8793e930eeb35abf6b0bfad6d8fa,14,0.jpg
 • interesariusz -> Ryszard Opara @18:14:14
  Może jednak warto podyskutować z użytkownikami, na poważnie,

  a to oznacza karty na stół, tj. przedstawienie analizy, od celów do konkretnego projektu funkcji i wyglądu strony,

  obawiam się, że Ci młodzi administratorzy, nie mają wiele argumentów przemawiających za tymi kokretnymi zmianami,

  TO NIE PRAWDA, że my nie chcemy zmian, prosiliśmy o nie co dzień, aż się nam znudziło,
  ale my chcemy zmian na lepsze, a nie zmian, dla samych zmian, aby wziąć kasę za zmiany, bez żadnej odpowiedzialności za skutek.

  Nauczyliśmy się obchodzić idiotyzmy tej witryny, a tu ktoś owe dobre przyzwyczajenia wywraca, komu będzie się chciało wymyślać nowe?

  Natępny fałsz, to "cywilizacja obrazkowa", zmiana, to odwrót od niej,

  Postęp, to nie zmiana w dowolnym kierunku,
 • interesariusz -> Repsol @18:59:07
  Moim zdaniem, zgadzając się ze wszystkim, jednak nie podzielam poglądu na temat identyfikacji autora na stronie głównej, przez lata spierałem się o to z ŁŁ, bez skutku, a potem wprowadził to w swoje witrynie.

  Co innego istotne parametry notki, jak np. ilość uwag, te powiny być widoczne, są czytelnicy, co nie zwracają uwagi na nic innego, jak to, czy toczy się dyskusja. Podobnie, powinien być widoczyn wiek notki.
 • interesaiusz -> Krzysztof J. Wojtas @19:01:04
  zawsze Pan w swoją stronę ciągnie,

  dobrze, że napisał Pan "fotka", nie ma zagrożenia dla nas, którzy raczej preferujemy pseudonimy i symbole.
 • interesariusz -> Zapluty Karzeł Reakcji @19:17:18
  przypomnę tylko, że pochodzę z czasów w których

  "usability" = "funkcjonalność"

  a teraz, zamiast w języku polskim wszyscy gadają angolskim z użyciem polskich słów.
 • interesariusz -> Nibiru @19:40:54
  dobre,

  nagonka, jaka by się rozpętała, mogłaby przynieść wzrost popularności,
  tylko czy autorzy by to znieśli ?
 • Repsol do Interesariusz z PL 19:46:39
  Jeśli pisałbyś pod nazwiskiem miałbyś inne zdanie ,vide Zygmunt Białas . Przypominam starą obronę ,przed zmianami .Pozdrawiam serdecznie .5* :http://kaska.salon24.pl/421751,bojkot
 • Po trzecie uwazam ze zmiany sa potrzebne
  Żyjemy w świecie mobilnych technologi .
  Czy aby nasze pisanie Tu jest przystosowane do tabletów i komórek ?
  Byłbym za większa ilością reklam . Ktoś musi napędzać to perpetuum mobile.
  No i adminom pracowało by się bardziej ochoczo !
  http://m.neon24.pl/2e1b36bc83dfb4350508acaf7c46db25,14,0.jpg
 • @Witkacy 19:41:03
  nie rób jaj, żadnych łapek w dół i w górę...takie socjotechniczne sztuczki są robione na niepoprawnych...tym sposobem powstała klika z największą iloscią punktów i zagłuszają tych, którzy mają inne zdanie...ja jestem za tym, aby zlikwidować wszelkiej maści ocenianie...
  ...najlepszą oceną jest komentarz komentującego..pozdr
 • @trybeus 20:11:51
  To tylko zarzewie do dalszej dyskusji .
  Nieraz skomentował bym czyjaś wypowiedz ale odszukanie wątku to droga przez mękę .
  Na FB wiedzą ja to się robi .

  Ludzie poukładajmy sobie łatwiej życie . Naprawdę warto .
 • @trybeus 20:11:51
  Dokładnie tak.Pozdrawiam.
 • @Witkacy 20:19:13
  "Na FB wiedzą ja to się robi ." Słyszą i widzą też :))) http://niebezpiecznik.pl/post/wszystko-co-mowisz-do-telefonu-jest-nagrywane-i-ten-gosc-tego-slucha-calymi-dniami/
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 19:55:57
  "Usability" to żargonowe słowo dotyczące szerokiego zakresu zagadnień związanych z projektowaniem stron internetowych i znaczenie funkcjonalności, tylko w sobie zawiera."

  Czy to znaczy, że wszyscy mamy być skazani na takie potworki językowe?
 • @Repsol 20:23:46
  Inwigilacja inwigilacją .Nie o to mi tu chodziło .A okienko z kwerenda kto opowiedział na komentarz .I proste linkowanie do miejsca .
  Czy aż tyle trudne i niemożliwe ?
 • @Lotna 20:27:11
  Wdrażać ,to jest po polsku .Pozdrawiam.
 • interesariusz -> Zapluty Karzeł Reakcji @19:55:57
  raczej naukowe używane w ergonomi

  Usability is the ease of use and learnability of a human-made object,

  i to właśnie w dawnym języku polskim sprzed 30 lat oznaczała funkcjonalność,

  dobrze spełniający swoją rolę, dający się łatwo wykorzystać we wszystkich swoich przeznaczeniach

  dopiero teraz, młodzi wykształceni z wielkich miast uważają,

  że funkcjonalność to functionality, ale jest to nic innego, jak wykorzystywanie angolskiej przestrzeni pojęć.

  to jest język polorykański, a nie polski.
 • @Witkacy 20:28:30
  Przeczytaj co Szanowny Ryszard Opara napisał , cytuję :" Propozycja zmian padła od młodych administratorów, którzy chcą w ten sposób przyciągnąć młodzież do Neon24. To jest ważny argument. " ,no to co mogę odpowiedzieć , cytuję Ciebie :"Czy aż tyle trudne i niemożliwe ?" .No właśnie tak jak napisałeś . Dyplom dziś nie jest równoważny z wiedzą .Pozdrawiam.
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 20:32:18
  To zaczaruj dobrego wujka niech wyda polecenie .
 • interesariusz -> Zapluty Karzeł Reakcji @20:32:18
  w języku polskim jest tylko funkcjonalność, bo to rzeczownik od funkcjonalny, a więc liczba mnoga to bezsens,
 • Zawsze słyszałam i czytałam na innych portalach, że NEon to
  super "postawiony" portal i za sporą kasę... i co z tego pozostało?
  Zupełnie zmarnowana cała prawa strona na jakieś durne filmy i obce teksty..

  Ta stara duża jedynka i polecane z krótką informacją o temacie... różnorodność, to były cechy rozpoznawalne portalu.

  Teraz powstał jakiś potworny, szary, bezimienny i monotonny potworek.

  Jeśli coś jest dobre i zdobywa mozolną pracą wielu tutaj piszących coraz więcej czytelników, to pytam się po co to rozwalać i zamieniać na takie... "cuś" ??
 • @Repsol 20:35:44
  No kurwa , jak tu nie zakląć .Będzie to samo co z Programem w PKW . Byle tylko blogerów nie internowali na 48 h .
 • @trybeus 20:11:51
  //nie rób jaj, żadnych łapek w dół i w górę..//

  Bo on jeszcze nie przeżył "nocnych nalotów dywanowych" Bandy Czworga, to nie ma pojęcia czym to jest, ale my wiemy :))))))))))))))))
 • @Astra 20:39:07
  Może większość popiera "@Reinerta" i dlatego te zmiany ?. Pozdrawiam i ukłony.
 • @Witkacy 20:40:52
  Adminów też nie, bo nim jeszcze jestem .Pozdrawiam serdecznie . :)
 • Popieram.
  SG nieczytelna , nużąca , zniechęcająca.
 • @Astra 20:42:17
  ...no właśnie "nocne łapkowanie" :))..rano budzisz się z pustym spichleżem :))gołodupiec :)) i nawet nie wiesz komu przywalić za "pałowanie"

  @Witkacy...znając temat łapek, to zaczęły by się tutaj robić awantury o łapki czerwone a skończyły by się teksty merytoryczne...my z Astrą wiemy jak to wygląda...codziennie były komenty o punkty, pały ...totalny bezsens...jeśli komentator nie zgadza się z tekstem autora, to po prostu omija lub skomentuje...pozytywnie lub negatywnie i to jest wartość...ocenianie anonimowo tekstów jest dobre na trollowiskach typu onet, bo tam nikt komentarzy nie traktuje poważnie...pozdrawiam
 • interesariusz -> Zapluty Karzeł Reakcji @20:47:25
  dosłownie, to tłumaczą komputery,

  ludzie tłumaczą sens
 • @Repsol 20:45:21
  Tak myślisz Repsolku? :))
  To gdzie ta większość?
  Przecież pan Opara wyraźnie napisał, że to pomysł "młodych administratorów" więc chyba piszesz o nich, tyle, że ja nie znam ani tych
  w/w ani autora tego pożal się Boże pomysłu.
  Chyba, że Tobie się to coś co zrobiono z fajnej strony podoba?
  Podoba Ci się??

  Pozdrawiam :)
 • @Astra 20:55:37
  Kobieto za mało się znamy ,ale komuś zależy na rozwaleniu Portalu który doskonale funkcjonował . Powiedz gdzie przejdziemy jak tu tylko młodzi admini pozostaną ,do tego sami .Wiesz co mamy zrobić ? . Pozdrawiam i ukłony.
 • @Zapluty Karzeł Reakcji & interesariusz
  Panowie,
  zostawcie sobie te dysputy lingwistyczne na inna okazję.
  Omawiamy inny, równie ważny temat.
 • Czas na zmiany.....nadszedł
  Konserwatysci i ludzie "słusznego wieku" zawsze nie lubieli i nie lubią zmian.
  Ja jako zdeklarowany "młody" liberał popieram tą zmiane.
 • @Ryszard Opara 18:14:14
  panie Opara...dosyć często pan powtarzał, ze portal ma być "wspólnym domem" i że blogerzy decydują jak ma ten "wspólny dom" wygladać..
  ...dziś wchodzę i widzę, że ktoś poprzestawiał kurna meble we "wspólnym domu"...i się nawet nie pytał mieszkańców
  i dowiaduję się, że to jest propozycja młodych administratorów...którzy chcą przyciągnąc młodzież...
  to odpowiadam, młodzież ma gdzieś taki portal...upodabniając się do onetu, aby tylko przyciągnąc młodzież jest poronionym pomysłem...dlaczego mamy ewaluować w kierunku trolowisk ?

  ...interesariusz zawarł w notce wiele uwag merytorycznych i ze wszystkimi się zgadzam...SG jest nieprzejrzyste bardzo podobne do Szalomu24 gdzie mało kiedy wchodzę ze względu na niechlujną stronę SG...
  ...prawa strona przeznaczone na filmiki Sendeckiego to marnotrastwo miejsca na SG...tak to widzę
  ...zniechęca mnie to ...pozdrawiam
 • @Zbójnicki pies 21:05:58
  Tak ty zawsze swoje. :))) http://m.natemat.pl/14b693695b96b250fb17723528d9a6f5,641,0,0,0.jpg
 • @trybeus 21:07:05
  Prawa strona nie jest przeznaczona na filmiki Sendeckiego.
  Właśnie stracił swoje okienko.
  Są tam w tej chwili jego filmy bo innych nie było widocznie pod ręką.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:11:16
  Widzisz jak statystyki spadają ?. Pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:11:16
  aha...już myślałem, że to będzie zarzucone korsarzami i hadaczami :))
  a Twoje zdanie na ten temat jakie jest ?
 • @Repsol 21:01:58
  Grafika i układ strony była wyjątkowa i dobra, była atutem portalu, więc kto to wymyślił a co gorsza zaakceptował?
  Odsłony naprawdę rosły, sprawdzałam... więc w takim momencie takie dno, bo inaczej tego nie można nazwać, wprowadzać?
  Nie pomyślałam o tym co piszesz, ale możesz mieć rację, że kolejny raz ktoś chce rozwalić dobry portal... niech to szlag !
 • @Repsol 21:11:13
  jestem duuuuuuuuuuużo młodszy od tego żyda, a tak na marginesie to co niby ma oznaczac to "swoje"-)))))
  swoje to mam poglady i tyle
 • @Zbójnicki pies 21:05:58
  //Ja jako zdeklarowany "młody" liberał popieram tą zmiane.//

  A co Cię tak w niej urzekło? sama zmiana?
  'młody" liberale? :))
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 20:47:25
  "Trzeba dbać o własny język, ale trzeba mieć odrobinę rozumu, żeby z tym nie przeginać."

  Można być otwartym na zmiany, wpływy i neologizmy, ale trzeba mieć odrobinę rozumu, aby z tym nie przeginać.

  Zastanwmy się nad tym, co ważniejsze: aby zachować język polski, czy poddając się bezwolnie wszelkim wpływom i naleciałościom zmienić go nie do poznania na angielski żargon? Ja wybieram tę pierwszą opcję. No ale, jak z tą stroną, "do młodych świat należy". Być może, o zgrozo, jestem jedną z ostatnich, którzy nie mają ochoty wsłuchiwać się w pseudoangielski żargon zamiast polskiej mowy.

  Może po prostu przejdźmy na angielski, bo przynajmniej będzie wiadomo, w jakim języku mówimy.
 • @trybeus 21:15:46
  Ani On ,ani ja zdania swojego mieć nie możemy teraz ,wiemy tyle co Ty .Pozdrawiam . Ps .Wpadnę za 24 godziny ,ciekawe co R.O. odpowie .Pozdrawiam i dobrej nocy.
 • @trybeus 21:07:05
  Nie tylko Ciebie chyba zniechęca trybie, bo ten wpis sprzed 4 godzin jest... ostatnim, po nim nie ma nic... pustka..

  To może niech się teraz "młodzi administratorzy" wezmą za blogowanie oraz inni "młodzi liberałowie" :)
 • @Astra 21:18:56
  Idziemy z postępem cały czas, wiem że przyzwyczajenie nie jest "pomocne" w zmianach.poprzednia strona była dobra a ta wydaje sie być jeszcze lepsza, To kwestia 2-3 dni i każdy się "oswoi" z ta zmianą.
  dziekuje
 • interesariusz -> drummer writing @21:12:20
  a ja mam wrażenie, że tłumaczenia z rosyjskiego znacznie się zepsuły, jakby celowo wrócono do jakiejś starej wersji

  o dziwo, z ukraińskiego zachowały "jakość".
 • @Ivan Groznyj 19:46:40
  :))))))
  Doskonały komentarz :)

  "Reasumując: neon jes teraz tak nieczytelny i nieprzejrzysty, że nawet nie chce się kliknąć aby coś przeczytać.

  Ovation! One more time:)))"

  Zgoda 100%
 • Bardzo źle oceniam obecne zmiany i wygląd SG
  Byłem im przeciwny już na etapie pomysłu.

  Zmiany na lepsze są zawsze potrzebne.
  Postulowałem uporządkowanie prawej kolumny, żeby ukryć trochę częste przypadki biegunki blogerskiej (często zwykłego spamu) albo by choć ograniczyć administracyjnie ilość notek, które można wkleić w ciągu doby do np.2.

  Oto treść wiadomości, którą wysłałem dziś do p. Opary o godz 7:44

  // 07:44 (13 godzin temu)

  Moim zdaniem nowa wersja SG jest tragiczna i straciła swój unikalny charakter, który wyrózniał portal na tle innych.

  1. Okienka youtube będą martwe.
  Mieliśmy już eksperyment z TV narodową i zauważyłem, że było tam wyjątkowo mało wejść. Na zwykłe notki tego samego autora zawierające filmy wejść było zawsze ponad tysiąc (podczas gdy w "okienku" najwyżej 200)

  2.Podział na kategorie ogranicza promowanie najlepszych tekstów i wymusza sztuczny ruch w kategoriach mniej popularnych gdzie jest mało notek.

  3. Brak nazwiska/nicka autora zniechęci do publikowania. Czytelnicy przyzwyczajają się do autorów.

  4. Brak zdjęć administracyjnych znacznie zubaża SG. Dobre zdjęcie przyciąga uwagę.

  5. Brak ilości komentarzy. Notki z ożywioną dyskusja przyciągają użytkownika.

  6. Brak zajawki pod notkami na SG powoduje, że użytkownik nie wie o co chodzi w tekście. Dobra zajawka przyciąga czytelnika

  7. Brak wyraźnego dostępu do ostatnich komentarzy. Trzeba się domyślać, że są pod "ostatnie wpisy" Sam szukałem kwadrans.

  8. Strona zbyt przeładowana reklamami, rozpraszają uwagę.

  9. Paradoksalnie najlepiej wyeksponowane są "najnowsze wpisy" a tam mieliśmy ograniczyć spamerów

  Można jeszcze długo wymieniać.
  Proponuję spytać użytkowników o ocenę zmian. Ja osobiście przewiduję klapę i to na własne życzenie. Zresztą statystyki niebawem to pokażą.

  Pozdrawiam.//

  Jak widać z powyższych komentarzy, nie tylko ja tak myślę i wnioskuję o powrót do starych rozwiązań.
  Wszelkie zmiany powinny mieć na uwadze polepszenie jakości strony i szanować przyzwyczajenia użytkowników.
 • @trybeus 20:55:13
  Jetem Tu prawie od samego początku Ty chyba również .Widziałem wiele metamorfoz .
  Poczytność moich wpisów to śladowe istnienie na tym portalu .Robię to hobbistycznie i kiedy mam czas .
  Mam swoich ulubionych obdziera-czy rzeczywistości i znienawidzonych nawiedzonych gryzipiórków . Jak każdy .Norma albo powyżej .
  Jednak zależny mi na istnieniu tego miejsca mimo banicji kilku lubianych blogerów , wybitnych osobowości .To był błąd i to się mści po dziś dzień. Taka Polska właśnie. Brakuje spójnego celu . Każdy pisze dla siebie . Albo od siebie .
  Ważne jednak by przekaz pobudził chociaż jednego czytnika takiego w miejscu jak w układance domina .
  Naprawdę liczymy się w świecie mediów . Nie było by tylu złośliwych uwag , komentarzy i hejterów.
  Słowem pustego pisania na Nasz temat .

  Myślę że ten wypracowany TU kapitał , ten się nie zmarnuje. Podziękowania dla administracji i założyciela .
 • interesariusz -> Zapluty Karzeł Reakcji @21:03:45
  a jakiegoż to zagadnienia (tematu) nie znam ?

  wcinanie się, to jest odpowiedź na zaadresowaną do mnie uwagę, czy tak?
 • @Zbójnicki pies 21:24:55
  Z jakim postępem? i co to znaczy "wydaje się być lepsza" ?
  Ona nie jest lepsza, jest do dupy i o tym tutaj piszą blogerzy, którzy ten portal tworzą.
  Uważasz, że nie mają racji? to chyba jedyny jesteś :))
 • @Astra 21:22:20
  Wybacz ale Zbójnickiego kasuję za brak szacunku dla kobiet .Ave.
 • -----------STAROŚĆ NIE RADOŚĆ - a raczej zrzędliwość !!!!!!!!!
  ---------NOWA STRONA JEST --ZNAKOMITA !! ŚWIETNA !!!

  -----AUTORZY !! proszę się odnależć ! stare kapcie zużyły się !!!

  Ps. podoba mi się wzmianka o piśmie obrazkowym P.Opary :)) lubię takie pismo :)) .

  NIE PODOBA MI SIĘ !! fakt że HADACZ z Sendeckim i CZERWONY KORSARZ protegowany Sendeckiego -zajmują bardzo ważne miejsce .

  W to miejsce proponuję wstawiać PRO POLSKIE art. z różnych stron internetowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  -----------------------------np.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/03/09/jacob-rothschild-dal-glos/
 • interesariusz -> Jarek Ruszkiewicz SL @21:05:57
  to wcale nie jest inny temat,

  proponuję zgłębić termin "funkcjonalność", albo "usability", a wtedy można wyśmiać zmiany w neonie zgodnie z zasadami przyjętymi w nauce o sprawności wykorzystania przez człowieka jego dzieł.
 • interesariusz -> Zbójnicki pies @21:05:58
  koserwatyści nie lubią zmian na mocy definicji,

  a ludzie starsi, różnie, na pewno nie lubią idiotycznych zmian, starsi już się na własnych błędach co nieco nauczyli.
 • @Astra 21:30:39
  Kazdy ma swój gust a z tym sie nie da dyskutować, lubie nowosci i tyle, szkoda że jestem osamotniony ale to tylko moja subiektywna opinia.
  Zgadzac sie z nią nikt nie musi ale życie idzie naprzód.
  Dzieki
 • interesariusz -> Lotna @21:19:21
  z językiem jest nieodłącznie związany kod kulturowy, przestrzeń pojęć,

  po tym poznaje się prawdziwego użytkownika języka,

  problem w tym, że większość małpuje wszystkie intelektualne pomysły z zachodu, czyta tamtejsze definicje, i przyswaje je jako własne, a to oznacza, że nawet jeśli jeszcze nie myśli w tamtym języku, to myśli w tamtej przestrzeni pojęć.
 • Bardzo proszę
  Bardzo proszę,jeżeli dojdzie do pańskiej ewakuacji z NEon-u,to chciałbym wiedzieć gdzie pana szukać gdyż brakować mi będzie obiektywnego,ale nie obojętnego,spojrzenia na bardzo interesujący temat. Czytając od pewnego już czasu wszelkie wieści z "ost-frontu" stwierdzam że najpewniejsze znajdę podpisane-interesariusz. Pozdrawiam.
 • @Repsol 21:33:04
  No co Ty? weź przestań Zbójnicki i brak szacunku do kobiet?
  Chyba Ci się nicki pomyliły?
  To jest jednen z najbardziej kulturalnych komentatorów tutaj, nie kasuj go w żadnym wypadku.. ja w każdym razie tak nie uważam.
  Coś się tak uwziął na niego?
  Zostaw go w spokoju :))
 • Autorze, zgadzam się w 100%
  No cóż.

  Ja już wyraziłam swoją opinię mówiąc, że trzcionka pod obrazkiem SG powinna być większa niż reszta tytułów. Też nie mam ochoty na walkę z wiatrakami.

  Jak chodzi o nowe zmiany wprowadzane przez "nowych, młodych administratorów", to przypomina się powiedzenie: "przyszła nowa miotła i robi nowe porządki", co znaczy, że burzy, co dotychczas zostało zbudowane (skąd my to znamy?), a w tym wypadku - zmiata co było stare i dobre, jak obrazki autorów i ilość komentarzy pod wpisem, zamiast tego wprowadzając mętlik i kompletny chaos z działami i masą zbędnych zdjęć; zbędnych, bo nie jesteśmy na etapie przedszkolnym.

  Trochę to przypomina "niepoprawnych" piaskownicę: też bez ładu i składu, mnóstwo zdjęć i kolorków i tylko brakuje ich (nie)inteligentnego systemu ocen, czyli cenzury do pełni szczęścia.

  Ta trzecia kolumna to kompletne pomylenie, według mnie jest zupełnie bez sensu, a raczej nie wnosi wiele, ale zajmuje 1/3 strony. To samo dotyczy kolumny "komentarze". Dobra dla trolli, które chcą być zawsze ze wszystkim na bieżąco, by natychmiast zareagować zgodnie z wytycznymi.

  Kolumna pierwsza: jeśli nowa i prężna, pełna wigoru i nowych pomysłów administracja chce zostawić działy (jakby każdy myślący człowiek nie był sobie w stanie wydedukować, do jakiego działu zaliczyć notkę), to powinny zostać przy wpisach imiona autorów, jak w środkowej kolumnie.

  Kto jednak będzie tego doglądał (i jak??), skoro wojna ukraińska jest w dziale "Polska"?

  Reasumując: zgadzam się z Pańską oceną w 100%.
 • interesariusz -> Jarek Ruszkiewicz SL @21:27:56
  "Wszelkie zmiany powinny mieć na uwadze polepszenie jakości strony i szanować przyzwyczajenia użytkowników."

  otóż to
 • interesariusz -> drummer writing @21:35:12
  o dziwo to nie było odniesienie do tego, że ukraiński jest tłumaczony lepiej od rosyjskiego, tylko do tego, że tłumaczenia z rosyjskiego wyraźnie się zepsuły, a z ukraińskiego nie.
 • @Astra 21:40:57
  No dobrze zostawiam jegomościa dla nowego szacunku dla kobiet .Pzdr.
 • interesariusz -> Zapluty Karzeł Reakcji @21:37:52
  obserwujemy raczej odwrotny proces, więcej polskich słów znika z języka, niż jest tworzonych.
 • interesariusz -> Olka P. @21:40:05
  dziękuję,

  z całą pewnością w pseudonimie pozostanie "interesariusz"
  a to dlatego, że ja nie przyswajam odwzorowania

  "stakeholder" na "interesariusz"
 • @
  kolejny sabotaż, ot co.
 • @Repsol 21:48:47
  :))))))))))))))

  pzdr.
 • @interesariusz z PL 21:53:10
  A Ty gdzie się wybierasz, co?

  Z kim będę sobie powarkiwał? :)))
 • interesariusz -> Zapluty Karzeł Reakcji @21:44:20
  przecież te głupoty wymyślili dokładnie ci sami młodzi, którzy uraczyli nas nową szatą strony głównej,

  ci sami, dla których "project" to "projekt",
  a "projekt" to "dezajn",

  a jak patrzą na projekt budowlany,
  to odczuwają dysonans poznawczy.
 • interesariusz -> Zapluty Karzeł Reakcji @21:54:06
  Jest dokładnie na odwrót,

  semantyka "functionality" wyparła znaczenie "funkcjonalny",
  nic nie trzeba było zmieniać, tylko nie przyjmować fonetycznego podobieństwa słów za dobrą monetę.

  najjaskrawszym przykładem idiotycznego "dodania znaczenia do istniejącego" w histori języka polskiego było dodanie semantyki "file" do słowa "plik",

  a więc teraz mamy "pusty plik", "bezdrzewny las", "zero liczne stado", i podobne mądrości
 • @Ivan Groznyj 21:56:20
  ---::))) OK- rozumiem ,że Ciebie powinnam kojarzyć z ... ot tradycja

  https://www.youtube.com/watch?v=n7UeMxbq6qo
 • interesariusz -> Jarek Ruszkiewicz SL @21:57:28
  na razie nigdzie,
  ale nigdy nie wiadomo, co nas czeka,
  przecież jak tylko napiszę "cenzura", to mnie wywalisz ;-)
 • @interesariusz z PL 22:16:24
  //przecież jak tylko napiszę "cenzura", to mnie wywalisz ;-)//

  Teoretycznie tak ale dla weteranów jest taryfa ulgowa :)))
  Każdy ma jakiegoś swojego bzika, nie?
 • @ Autor
  Podpisuję się pod każdą Pańską uwagą.

  OKROPNOŚĆ! Komu to przyszło do głowy?!

  Zazwyczaj czytałam moich już to ulubionych autorów, już to publikujących na tematy, które mnie interesują.

  Ta sieczka na SG zniechęca do otwierania poszczególnych artykułów. Masakra, Panowie pomysłodawcy!

  Już tu kiedyś była jakaś pańcia od zmian i - szczęśliwie - WYBYŁA, a SG wróciła do normalności. CO POLECAM!
 • @Ivan Groznyj 22:28:58
  aaaaaaaaa :))) LORD C .. - odezwał się ten , który chodzi jak wszyscy :))

  https://www.youtube.com/watch?v=OgV4iBQVNyU
 • interesariusz -> Zapluty Karzeł Reakcji @22:16:24
  Yes, I would like to know Mr Opara´s objectives
  and push him to fulfill them with regard to the usability of his web site.
 • @interesariusz z PL 22:41:28
  No nie...
  Aż sobie skopiowałem na pamiątkę :)

  Co Ty tu po angolsku nadajesz? :))
 • Pepiniera.
  Może zrobić nową zakładkę dla młodych, ambitnych administratorów, pod nazwą PEPINIERA i niech tam sobie piszą i przyciągają młodych czytelników.

  Nowy Ekran, a potem Neon24 miał ZNAKOMITĄ szatę graficzną /skrypt/, odmienną od innych portali, doskonałą funkcjonalność i łatwość w obsłudze /dla blogerów i czytelników/.
  Komu to, do cholery /pahdą!, ale jestem wściekła/, przeszkadzało???!!!

  Neon ma też dwie, bezcenne funkcje - usuń i ban. Stąd też dyskusje pod notkami autor może moderować w tym sensie, że pozbywa się częstego w necie chamstwa, czy niechcianych gości.

  Jesteśmy również w trakcie poważnej - choć jeszcze nie "gorącej" wojny. Neon jest tu antidotum na powszechnie "obowiązującą" propagandę. Można tu odetchnąć od probanderowskiego szaleństwa innych mediów. No i zaczyna zmieniać konie na środku przeprawy...
 • @KOSSOBOR 23:00:40
  //No i zaczyna zmieniać konie na środku przeprawy...//

  To zabawne ale dokładnie takiego samego argumentu użyłem swego czasu... :)

  Pozdr.
 • @KOSSOBOR 23:00:40
  Dokładnie tak jest jak piszesz:

  //Nowy Ekran, a potem Neon24 miał ZNAKOMITĄ szatę graficzną /skrypt/, odmienną od innych portali, doskonałą funkcjonalność i łatwość w obsłudze /dla blogerów i czytelników/.//

  Komu to przeszkadzało? A może Repsol ma rację i ktoś znów chce ten portal wysadzić... może dlatego:

  //Jesteśmy również w trakcie poważnej - choć jeszcze nie "gorącej" wojny. Neon jest tu antidotum na powszechnie "obowiązującą" propagandę.//

  Tylko teraz to się nazywa pomysł "młodych administratorów"...
 • -----------BLOGERSKA BRAĆ --- śpi ! każdy na swojej stronie łóżka
  ------------- DRODZY Państwo !! Wy macie SŁUŻYĆ !! Polsce ---------------

  - i nowemu pokoleniu ! oni odbierają na innych falach !!! czas zrozumieć !!

  https://www.youtube.com/watch?v=d52Zi-LqNxg
 • @ninanonimowa 23:25:28
  Nina fajna dziewczyna jesteś, ale z tymi falami... daj sobie spokój.
  Skopano fajna stronę i kto Ci powiedział, że ona się komukolwiek poza "młodymi administratorami" spodobała?

  Ci młodzi chyba już dawno tutaj zawitali i czytają, pytanie czy teraz będą......
 • @Ivan Groznyj 23:31:46
  Nie przesadzam.. u mnie zawsze jest 4 :))
 • @@@
  Zmiany robi się często z kilku podstawowych powodów.

  #Nudna lub mało ciekawy wygląd strony

  #Konieczność aktualizacji lub zmian elementów strony, aby zapewnić
  funkcjonalność, lub poprawić błędy skryptów, modułów.

  #Względy bezpieczeństwa (nowsze rozwiązania nie mają zazwyczaj starych błędów).

  #Nowe moduły nie współpracujące ze starymi wersjami silnika

  #Wprowadzanie udogodnień i pomocy

  #reorganizacja , aby bardziej optymalnie przekazywać treści

  # Rozszerzenie funkcjonalności

  #Dopasowanie się do wymogów konstruktywnej współpracyt z nowymi technologiami i rozwiązaniami.

  Można by jeszcze wymieniać, ale nie ma to chyba sensu.

  Fakty:
  stronka nie podoba się prawie wszystkim użytkownikom.
  stronka wymaga zmian i rozwoju

  Jak to pogodzić? Proponuje założyć sub domeną połączoną z bazą danych starej stronki i współdzieląca ją.Można zainstalować nowy szablon i udostępnić ją do testów.
  Wtedy można by było na drodze społecznych konsultacji , wybrać optymalne rozwiązanie.
  A może stworzyć coś w rodzaju 2-3 głównych stron, i rozdzielić je jakimiś tematycznymi hasłami? np. Filmy osobno, nowe artykuły też.
  Dało by to więcej miejsca, i można by rozszerzyć informacje o art. na SG. Do komentarzy można by wykorzystać Joomla Social, lub podobnego wynalazku, dało by to możliwość zrobienia komentarzy w podobnej formule jak pejsbuk. Jest sporo modułów potencjalnie przydatnych.. Ale każdy pomysł lepiej by było przetestować na wersji demo.

  Zastanawia mnie ta ogromna pusta przestrzeń nad całością u góry,ma ok. 7-8 cm niewykorzystanej przestrzeni.
  Wystarczy w stylu plik styles.css:91 zmienić parametr :
  min-height: 200px; na np. 5 , lub wykasować linię.
  #header .ad-bizo {
  margin: auto;
  text-align: center;
  min-height: 200px;
  height: auto;
  }
  Ta pusta przestrzeń ma szerokość ok 700pikseli, na 200px wysokości.
  Potrzebne do czegoś?
 • @ninanonimowa 23:25:28
  Oczopląsu można dostać: tu tak tam siak.
  Młodzi, gniewni ludzie w mig odnajdują co trzeba. Jak miałem 16, 20 lat, to człek 40-letni był dla mnie starcem. Ci starcy, wiadomo: urodzili się za komuny, przesiąknięci są komunistyczną propagandą, niektórzy mają już demencje starczą bo nie chcą pamiętać jak musieli w kółko pić ocet, bo nic więcej za komuny nie było.
  Zatem proponuję, niech blogują tu i komentują tylko ci młodzi i gniewni; dla nich zmieniajcie funkcje i wygląd portalu pod wypasione smartfony.
  Starcy po czterdziestce niech tylko czytają ( o ile jeszcze wzrok pozwoli) i niech siedzą cicho.
 • @klroman 23:37:55
  menu pionowe, te zdjęcia w kategoriach Menu, plus czcionka źle dobrana (różne wymiary liter w zależności od długości nazwy Menu). Zajmuje dużo miejsca i sprawia mało czytelne wrażenie.

  W Menu poziomym nie wykorzystane dobrze miejsce. Niektóre pozycje zawierają treści z 2013 roku, nikt tam nie zagląda, można to "ukryć" w innym miejscu. Ważne tematy i na czasie powinny być bardziej eksponowane ( te o największej oglądalności). Dział instrukcji tworzenia artykułów w formie poradnika, plus instrukcja zamieszczania komentarzy z ilustracjami i filmami.
 • @lorenco 23:48:03
  :)
  Blogerzy odczuli to jako atak na ich posiadłość, chwycili za widły i kosy i ruszyli do ataku :)
  Nie ma co budować fosy i rzucać wdo siebie kamieniami. Musimy wszyscy nauczyć się kompromisu i sztuki negocjacji. Zawsze można znaleźć jakiś konsensus, chociażby ankietami. W sumie to też propozycja aby takie ankiety można było tworzyć..
 • @lorenco 23:48:03
  --PRZEŚPIJCIE się z TEMATEM !!!!!!!!!! jutro będzie nowy dzień ! :))

  ----------- w strach się wchodzi !! i rozkłada na łopatki ::)) -------

  -a jakby kazano tego się nauczyć ! ::)))))

  https://www.youtube.com/watch?v=39jAp9rmAQA
 • @klroman 23:55:39
  Jako, że zajmuję się wątkiem ukraińskim, widły i kosy źle mi się kojarzą.
  Jakbyś napisał kosy na sztorc, to co innego:)
  Nie chodzi o fosy i kamienie. Młodzi ludzie oprócz smartfonów do popisywania się w autobusach czy tramwajach, mają także w domu normalne komputery PC czy laptopy.
 • Ja tam nie jestem fachowcem od planowania stron.
  Ale ona rzeczywiście jest teraz nie w 5 ni w 9. Coś ktoś spieprzył na mojego nosa.
  A wiara w geniusz młodych zdolnych informatyków to naiwność, z zasady blagują. Tak kiedyś jako księgowy usłyszałem w firmie rozmowę dwóch wdrożeniowców oprogramowania. Gadali wesoło jak to dziewczyna jednego z ich szefów (tuż po filologii) "radzi sobie" jako informatyk w ich firmie ;-)))))). Tam bywają takie specyficzne stosunki.
 • @vortex 00:34:43
  Myślę że strona powinna być klasyczna, jak Chorały Gregoriańskie. Czas wracać do źródeł.

  https://www.youtube.com/watch?v=xVxsy_SUjO0

  Ninaanonimowa dostaje szału. Życie bywa ciężkie i brutalne.
 • @vortex 01:39:20
  Czas wracać do źródeł Chrześcijaństwa. A co tam sobie postępowy towarzysz Franciszek z postępowymi kardynałami bąka, to bez znaczenia. My swoje i tak wiemy. Historia się nie skończyła, a być może dopiero się zaczyna.

  https://www.youtube.com/watch?v=nxuB8slHjaU
 • @vortex 01:53:21
  Każdy wierzy albo nie wierzy w co chce; tak powinno być. Mamy XXI wiek i religia powinna być postrzegana jako coś, co scala ludzi a nie skłóca.
  Gdyby ci, którzy są tak gorliwymi wierzącymi, wierzyli w piekło, toby nie czynili zła na ziemi.
 • "Nie moja rzecz podpowiadać."
  .
  - No to ja powiem: Zmiana na gorsze.
 • Autorom tej zmiany wydaje się
  że od samego mieszania herbata stanie się słodsza.
 • @night rat 04:04:04
  //...na zlecenie neonu doszły nowe osoby do przetwarzania naszych danych osobowych.//

  Opanuj się...
  A jakie "dane osobowe" są dostępne dla adminów portalu?
  Pseudonim i konto na darmowej poczcie. Jedynie nr IP a i to nie zawsze.

  Nie cierpię paranoików.
 • + UPRZEJMA PROŚBA...
  Uprzejmie prosimy o przywrócenie nam, porządnym Polakom korzystającym z internetu dotychczasowej formy NowegoEkranu / NEonu24. To był/jest portal zaprogramowany, opracowany i wdrożony za wielkie pieniądze Ryszarda Opary, kiedy jeszcze wtedy dysponował dużymi środkami uciułanymi w pocie czoła na emigracji, zapłaconymi takim wybitnym blogerom - redaktorom jak Tomasz Parol, Carcajou, Pietkuny, Piński i Inni. Kwoty były niebotyczne, ale i dzieło powstało wielkie. I tego się moi Drodzy trzymajmy. Dzieło po słynnych perturbacjach i aferach, wbrew woli Wrogów Polskiego Internetu zostało podniesione z upadku i na nowo rozkwitło jak feniks z popiołów dzięki naszej mrówczej pracy - a przede wszystkim wybitnego polskiego blogera - Jarosława Ruszkiewicza, tak nam bliskiego.
  Teraz, kiedy widzimy bałagan na Stronie Głównej, rozwiązania trącące zapachem WASP-owskich Frond, Rebelii, Polsatów, Niezależnej i Innych TVN-ów - denerwujemy się, poświęcamy czas zamiast na kampanię prezydencką, to na domaganie się sprawiedliwości i poszanowania naszej tradycji i dorobku. To jest przykre.
  Nie wiem, kto za tym stoi. Dochodzą do mnie głuche wieści, że jest to eksperyment jakiejś młodzieży, która uwiodła naszego starego przyjaciela i omamiła go mirażem rzekomego masowego zainteresowania się NEonem przez młodzież. Nie wiem, czy to prawda, ale na pewno taki miraż jest fałszywy. Młodzież polska dzisiaj, tak jak i zawsze jest niemądra, zwodzona przez agenturę, multi-kulti, WASP-ów, masonów etc. i raczej bym się przed nią bronił i do nauki pędził, a nie jej zawierzał przyszłość Narodu i Państwa. Na pewno odwrócił bym kolejność - to młodzi mają się od nas, mądrych uczyć, a nie my od nich - głupszych, nieopierzonych, błądzących po manowcach.
  + Amen!
 • Poprzednie wcielenie
  wyglądu NE24 było o wiele ciekawsze graficznie./ Zmniejszenie "zachęt" poszczególnych postów wprowadza wrażenie bogactwa, ale cierpi na tym możność zorientowania się co w poście piszczy. Najnowsze posty otwiera post z początku lutego!!!
  Powrót do poprzedniego wyglądu to jest to, co blogerzy lubią najbardziej.

  Grzebanie w wyglądzie i to przed wyborami wprowadza niepotrzebne zamieszanie. Może przydałby się Prusakolep lub inny "dezodorant" na V kolumnę. :)
 • @interesariusz z PL 20:33:23 Oczywicie usability
  w języku Polskim oznacza funkcjonalność. Zgadzam się z Twoimi spostrzeżeniami na temat zmian na ekranie. Robią je jacyś bezmyślni . Masz odemnie 5*!
 • Astra 09.03.2015 20:39:07// to pytam się po co to rozwalać i zamieniać na//
  5* za to "cuś" ??. Krótko i adekwatnie,-))) Pozdrawiam!
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 20:47:25. Czy nazwanie angielskiego wtrętu usability
  Dawno używanym w języku polskim i bardziej adekwatnym "funkcjonalność" to według Ciebie "przeginanie"? No to może dlatego przerobiono obecnie Neon z funkcjonalnego na "usable" ale "usable with difficculty" -:))) Czyli "nadający się do użtku" (Dodam, Z trudem nadający się do użytku). Jak coś jest dobre, to widocznie kusi by polepszyć, a wyszło "spieprzyć".
 • @prawi co wiec 20:52:22 //SG nieczytelna , nużąca , zniechęcająca.//
  Zgadzam się. Odstrasza na pierwszy rzut oka.
 • @Astra 20:55:37.//Przecież pan Opara wyraźnie napisał, że to pomysł "młodych administratorów"//
  Wyraźnie tak napisał. Ale nie dokończył, że "młodych i wykształconch z wielkich miast".-:)))
 • ZMIANA JEST DO D... !
  Wchodzę na NEON i zamiast relaksu nerwy mnie trzęsą.

  Ten kto wymyślił tą zmianę , lepiej żeby coś sensownego napisał.

  To musiała być jakaś baba, bo one wyżywają się w przestawianiu bibelotów na kominku o 2,5 cm w lewo lub w prawo, myśląc że w ten sposób zbawiają świat.

  Lepiej byś kobito chłopu pierogów nalepiła.
 • @All
  jakby mnie kto spytał, to spieszę poinformować, że mnie nowa strona kojarzy się z krzakiem agrestu trafionym piorunem - jeżeli jest w tym jakaś myśl, to naprawdę znakomicie ukryta... ale może marudzę.
  Pamiętam jednak jak to było na innym portalu - każda kolejna "świetnie pomyślana" zmiana okazywała się kolejnym gwoździem do trumny
 • cd
  ...mówiąc wprost, postuluję powrót do poprzedniej wersji

  pozdrawiam
 • @p. R. Opara
  Popieram uwagi @Interesariusza.

  Ten portal teraz wygląda okropnie, odpychająco.
  Nie chce na niego patrzeć.
  Nie będę go przeglądał, dopóki się nie zmieni.

  Wygląda bardzo nieciekawie.

  Co za bezguście ...
 • @All
  Jak tu Trybeus zauważył, ciągle nam wmawiano, że Neon to nasz wspólny dom, a tu bez naszej - domowników wiedzy poprzestawiano meble. Może i młody leming szukając informacji kliknie w lewą kolumnę, ale jestem pewien, że jeśli jego intelekt jet powyżej 100, to jak następnym razem kliknie i zobaczy tekścik archaniołka dezinformatora jako promowanego, to oleje ten portal. Ja jako doświadczony czytacz, czytam tego kogo lubię, kto mnie zaintrygował, a najczęściej tego gdzie jest burzliwa dyskusja.
  Władcy Neonu mają zdanie domowników za nic (brak referendum), demokracji nie ma, rysiu rządzi (albo kto inny), a to nie dom, tylko hotel robotniczy..

  Proponuję wszystkim wstrzymanie publikowania na jakiś czas.. jak zostaną tylko zadaniowcy z marnymi merytorycznie tekstami straci na tym portal..
  Jestem pewien, że po kilku dniach dostaniecie wiadomości na PW z zachętą do pisania, przeprosinami i jakimś tłumaczeniem, że to podstawieni przez służby "młodzi admini" w celu zniszczenia portalu wywprowadzili rysia na manowce, czy tam inne pitu pitu..

  PAMIĘTAJCIE, PORTAL TO WY BLOGERZY!

  mogę się z Wami nie zgadzać, nawet kłócić, ale to nie zmienia faktu, że to Wy tworzycie ten portal, bez Was Neonu nie ma!!

  Zgadzam się z opinią Jarka Spirytusa, Niestety dziwi mnie, że On nie ma wpływu na portal większego niż "młodzi administratorzy"

  Jak wcześniej wspomniałem, cała zawierucha ze zmianą szaty graficznej Neonu ma swoje dobre strony, pokazała że potrafimy się zjednoczyć, mimo wszelkich animozji i różnic światopoglądowych.
 • @Ptasznik z Trotylu 16:31:49
  Zmartwię Cię Ptachu... To nie była "baba"...

  Odszczekaj :))))
 • @wk..ny 18:03:39
  //PAMIĘTAJCIE, PORTAL TO WY BLOGERZY!

  mogę się z Wami nie zgadzać, nawet kłócić, ale to nie zmienia faktu, że to Wy tworzycie ten portal, bez Was Neonu nie ma!!//

  Święte słowa Kolego :)


  //Niestety dziwi mnie, że On nie ma wpływu na portal większego niż "młodzi administratorzy"//

  No cóż... Tylko Pan może wszystko. Ja jedynie mały, biedny żuczek blogerski jestem...
  Ale w kupie siła :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:08:04
  Hau ! Hau !

  Wygląda to po prostu na typowe babskie "porządki" po których człowiek nie może nic znaleźć.

  Nie baba , mówisz ?

  No wiesz, w dzisiejszych czasach nigdy nic nie wiadomo.
  Może się komuś dżędery poprzestawiali ?
  To teraz modne.
 • @Ptasznik z Trotylu 18:40:06
  //No wiesz, w dzisiejszych czasach nigdy nic nie wiadomo.//

  Nie wiadomo...

  Ja osobiście nie mam pretensji do autora zamieszania, robił to z pewnością w dobrej wierze i z młodzieńczym entuzjazmem.
  No ale ktoś to przyklepnął i jeszcze zapłacił...
 • @Eugeniusz Sendecki 09:19:03
  //...a przede wszystkim wybitnego polskiego blogera - Jarosława Ruszkiewicza, tak nam bliskiego.//

  Szanowny Panie Doktorze Sendecki!

  Gdzie mi, małemu blogerskiemu żuczkowi równać sie z takimi tuzami blogosfery jak Tomek Parol czy Carcajou... Zapłoniłem się jak dziewica jakaś...

  Ale ma Pan rację, to my, starsi i doświadczeni powinniśmy wodzić młodzież a nie ona nas.

  Jak byłem w wieku autora tego zamieszania to na mężczyznę w Pańskim, już prawie słusznym wieku, patrzyłem z szacunkiem a przecież jestem starszy od Pana i słusznie Pan postępuje, Panie Doktorze, zwracając się do mnie na codzień per "Panie Jarku". Bo nawet te kilka lat, które nas dzielą to już przepaść, której Pan nigdy nie przeskoczy. Tam gdzie ja jestem dziś to Pan, Panie Doktorze będzie za 6 lat...
  Prawa fizyki :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:12:02
  oj tam, nie przesadzaj.. wszystkiego nie mogę :P
 • @Ptasznik z Trotylu 18:40:06
  swojego czasu brylowała tu jakaś wnuczka/córka generała.. Też nie mam pewności, że po blamażu który Neonowa społeczność odkryła, nie została "młodym zdolnym adminem".. przecież takich ludzi nie wyrzuca się i nie zostawia na lodzie/bezrobociu, to nie wypada w tej społeczności.. na prezesa Enei za młoda, musi poczekać na swoją kolej..
 • beznadziejny wyglad SG.
  Kompletne niezrozumienie czym jest ergonomia si.
  Wrazenie chaosu, balaganu, natloku roznych, gryzacych sie form.
  Wczesniejsza formula nie byla idealna, ale w kontrascie do stanu obecnego bylo znosnie.
  Rowniez, nie wiedziec dlaczego ; ) nie edytuje okienek youtuba...
  Poszczegolna strona blogu przeznaczona na tekst i dodatki jest stanowczo za waska, co ogranicza koncowy efekt.
  W dzisiejszych czasach, szerokie zdjecia i okna youtuba czy vimeo to podstawa...a tutaj jest bieda az piszczy.
  Pomysl zeby nie podopisywac artykulow imieniem autora to chyba jakas proba stowrzenia wrazenia ze glownym wlascicielem wartosci intelektualnych jest szef portalu...
  Brak informacji o ilosci komentarzy, tak jak powuyzej, strzal w stope...

  Ogolnie, niezla komedia, czyli jak zmienic na lepsze by bylo gorzej.
 • @wk..ny 19:17:38
  //Też nie mam pewności, że po blamażu który Neonowa społeczność odkryła, nie została "młodym zdolnym adminem"//

  Nie, nie została :))) Zapewniam.

  Jeśli chodzi Ci o p.Beatę Wilecką to ma się z pewnością dobrze i z dala od neonka...
 • @eonmark 19:40:39
  //Pomysl zeby nie podopisywac artykulow imieniem autora to chyba jakas proba stowrzenia wrazenia ze glownym wlascicielem wartosci intelektualnych jest szef portalu...
  Brak informacji o ilosci komentarzy, tak jak powuyzej, strzal w stope...//

  Dokładnie tak, zgadzam się.

  Ja osobiście czuję dyskomfort, żeby cokolwiek teraz publikować.
  Jestem przede wszystkim blogerem (mimo, że piszę średnio raz na tydzień, czasami rzadziej) a dopiero potem administratorem portalu.
  Ale może dlatego, że zacząłem od blogerki i to jest moja "misja" to patrzę na portal oczami blogera i komentatora.

  Moje obiekcje na temat tych zmian, których jesteśmy świadkami potwierdzają komentarze.

  Zrobię co będę mógł, żeby portal wrócił do poprzedniej formy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:50:08
  No to przesuńcie daleko od neonka tego młodego, ambitnego, co nam spieprzył /pahdą!/ SG! Mnie również nie chce się wchodzić na coś takiego. Lepsze jest wrogiem dobrego. Było dobre i należało to chronić!

  Kiedyś, kiedyś moja Mama czytała "Przekrój". Miała to pismo zawsze "w teczce" w naszym kiosku Ruchu. Potem redakcji "się porobiło" i zaczęła zmieniać szatę graficzną, "iść za domniemanym postępem". Po drugiej takiej zmianie mama wycofała prenumeratę. Potem widziałam jeszcze kilka zmian i w końcu pismo trafiło w łapy warszawskich chłopaczków, jedynie słusznych w mediach III RP. Nikt tego już chyba nie czytał. Nawet nie wiem, czy "Przekrój" jeszcze istnieje.

  Może powyższe da do myślenia autorom tego szaleństwa z SG. No, przynajmniej temu, kto za to zapłacił.

  Rzeczywiście - pomysł, by wstrzymać publikację notek do czasu powrotu do normalności jest zasadny, sądzę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:50:08
  ..jeszcze jedna Beatka była...zdaje się, że Czuma...
 • @tadman 10:43:09
  cześć Tadek...mi to wygląda na "schładzanie "portalu w iście balcerowiczowskim stylu...
  ...to już chyba trzeci (albo czwarty)przypadek, w którym mamy sytuację wzrostu popularności, po czy następuje albo kolaps w postaci "walki o domenę", albo w postaci zmiany SG, która powoduje dłuższy haos w funkcjonalności...
  ...do rzyci z takimi Kurnikami
 • @trybeus 20:36:35
  Za zmiany graficzne na NEonie jestem odpowiedzialny JA i tylko JA, a całe to szukanie drugiego dna i konspiracji świadczy o tym, jak niepoważni ludzie takie rzeczy piszą. Wszystkie portale zmieniają się i dostosowują do nowych środków przekazu, usług oraz wymagań użytkowników, a tu widzę ukształtował się beton nie do skruszenia.

  Zamiast cieszyć się, że portal się zmienia i rozwija, najłatwiej i typowo po polsku zrugać, wylać wiadro pomyj, pomówić, obrazić, napluć i być z siebie dumnym. Gratuluję Panowie i pozdrawiam.

  Piotr Korczarowski
  Moderator
 • @Reinert 20:45:08
  ...no widzisz, tyle trzebabyło czekać ? Nie dało się od razu kilka słów wyjaśnień skrobnąć ?

  //Zamiast cieszyć się, że portal się zmienia i rozwija, najłatwiej i typowo po polsku zrugać, wylać wiadro pomyj, pomówić, obrazić, napluć i być z siebie dumnym.//

  Kolego...z czego się cieszyć ? Zrobiłeś po prostu niefunkcjonalne badziewie...jeszcze się dziwisz, że się nie cieszymy...zobacz ani jeden komentarz nie jest ci przychylny...
 • @KOSSOBOR 20:08:59
  Droga Pani,

  Moja Rodzina, w małym miasteczku,( na Kujawach, bo ja Kujawiak ze Strzelna jestem i z Chłopów Kujawskich pochodzę) też miała w najbliższym kiosku TECZKĘ.

  No, nie taką jak teraz doszukują się poszukiwacze agentów ale taką zwykłą, kartonową, gdzie Pani kioskowa odkładała zamówione tytuły i jeszcze musiała się mocno gimnastykować, żeby wszystkich zadowolić. Taki był głód wiedzy i słowa pisanego.

  Teraz "słowo pisane" każdy dupek może sobie wyprodukować w pijanym zwidzie na klawiaturze ( i jeszcze będzie chciał uchodzić za "guru i sumienie blogosfery")

  //No to przesuńcie daleko od neonka tego młodego, ambitnego, co nam spieprzył /pahdą!/ SG!//

  No to te /pahdą!/ proszę do p.Opary...

  //Może powyższe da do myślenia autorom tego szaleństwa z SG. No, przynajmniej temu, kto za to zapłacił.//

  No...
 • @Reinert 20:45:08
  ...i kto ci kazał kruszyć ten beton ?
 • @trybeus 20:54:30
  //...i kto ci kazał kruszyć ten beton ?//

  My beton? no nieeeee... moim zdaniem to un jest co najmniej niegrzeczny gówniarz, nie uważasz? :))))

  pozdrówka
 • @Rena Starska 20:57:22
  //Ogólne wrażenie słabe, zniechęcające.
  Przynajmniej dla mnie.//

  Dla nas wszystkich okazuje się :)))
  A Pani na pewno nie jest "beton" i w dodatku przypuszczam, że należy do tych młodych dla których podobno te zmiany zaistniały...
  No to wychodzi, że cuś nie teges z tą.... wymiana pokoleń chyba? :)))

  pozdrawiam
 • @Reinert 20:45:08
  no to chłopcze pochwal się ile portali postawiłeś i doprowadziłeś je do sukcesu? Szkołę skończyłeś i masz głowę pełną teorii i tak o to tutaj zderzyłeś się z rzeczywistością.. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni, pamiętaj i wyciągaj wnioski ze Swych błędów, nie brnij w to..
  Pamiętaj, portal to blogerzy, komentatorzy i czytelnicy, a nie Ty i Twoje wizje..

  Jak jesteś taki hardy to brnij w to dalej sam.. zostaniesz Ty, rysiu i zadaniowcy.. potrwa to max tydzień.. portal umrze - o to chodzi??

  PROSZĘ SZANOWNYCH BLOGERÓW O NIE PUBLIKOWANIE NOTEK

  niech rysiu uświadomi sobie, kto tworzy portal..
 • @Reinert 20:45:08
  Panie Piotrze Korczarowski...

  //Wszystkie portale zmieniają się i dostosowują do nowych środków przekazu, usług oraz wymagań użytkowników, a tu widzę ukształtował się beton nie do skruszenia. //

  A co ja Ci mówiłem jak zajadaliśmy się pączkami od Opary..
  Klapa.
  I nie myliłem się.

  Doceniam Piotrze Twój entuzjazm młodzieńczy i zdolność opętania p.Opary ale tu, na portalu funkcjonują inne prawa. I te prawa dyktują nasi użytkownicy. Wieloletni.
  Jak podrośniesz to (może) zrozumiesz.

  Tutaj jest dużo do zrobienia, sam ci pokażę co.  Pozdrawiam serdecznie. (i odbieraj telefony, grzeczniej będzie)
 • A jakby kto nie wiedział.
  Na tytułowym obrazku mamy fotografie naszych młodych, zdolnych, i co jasne zdrowych psychicznie adminów.
 • @vortex 22:09:34
  Dla odtrutki od zajoba jeszcze raz proponuje Chorał Gregoriański. Ludzie przemijają, imperia przemijają, a Słowo Boże trwa. Bo ono jest nie z tego świata.

  https://www.youtube.com/watch?v=xVxsy_SUjO0
 • @Reinert 20:45:08
  No to zajefajnie ,powiedz jaki portal udało się tobie wprowadzić na piedestał ?. Jak patrzę na statystyki to odkąd grzebiesz w temacie to tylko zgroza i amatorstwo .Wszystko nam spada . Czy rozumiesz o czym piszę ?.
 • @KOSSOBOR 20:08:59
  "Przekrój" dogorywał jeszcze niedawno ale że naczelnym zrobili tam niejakiego Najsztuba (no wiesz, ten taki niedomyty. "Raz w tygodniu mykwa"), więc przypuszczam że już musieli splajtować.
 • @vortex 22:15:23
  Szczęść Boże. :https://www.youtube.com/watch?v=q3TNHnub4B4
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:44:56
  //Wszystkie portale zmieniają się i dostosowują do nowych środków przekazu, usług oraz wymagań użytkowników, a tu widzę ukształtował się beton nie do skruszenia. //

  Po takiej wypowiedzi i ocenach blogerów to panu Piotrowi pozostaje tylko piaskownica!!!!

  Mogę tylko skromnie dodać NOWA STRONA DO D-PY!!!!!
 • @Rena Starska 20:57:22
  Pani Reno,

  Pani świetne wpisy są zawsze na naszej stronie głównej nawet dzięki ułomnemu systemowi promocji. Zawsze czytam.


  To, co jest teraz to jest porażka.

  Ale jestem pewny, że damy radę. To ponoć Duch kształtuje materię... :)

  Pozdrawiam.
 • @vortex 22:15:23
  Wkurzyłam się.
  "Wszystkie portale zmieniają się i dostosowują do nowych środków przekazu, usług oraz wymagań użytkowników, a tu widzę ukształtował się beton nie do skruszenia.

  Zamiast cieszyć się, że portal się zmienia i rozwija, najłatwiej i typowo po polsku zrugać, wylać wiadro pomyj, pomówić, obrazić, napluć i być z siebie dumnym. Gratuluję Panowie i pozdrawiam."

  Choć nie jestem "panem", ale też gratuluję samozadowolenia i typowo po polsku przebaczam pychę i głupotę".

  Masz rację, vortex, mówiąc "dla odtrutki od zajoba jeszcze raz proponuje Chorał Gregoriański"
  https://www.youtube.com/watch?v=fqXQ-hn1TTc
 • @ninanonimowa 23:25:28
  //! oni odbierają na innych falach !!//

  Jak będą dalej odbierać na tych "innych falach" to niech uważają żeby nie wpadli pod tramwaj.
 • @Lotna 22:55:51
  Dziękując za komentarz .Pozdrawiam. :https://www.youtube.com/watch?v=cBjqwlYw6n4
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:46:55
  Krótko mówiąc ty i twoja "stara klika" będziecie terroryzować portal, bo wasze widzi-mi-się musi zostać narzucone całej redakcji? Otóż gdy "zajadaliśmy się pączkami" wszyscy byli zgodni co do zmian, a Ty jeden od bardzo dawna podburzasz wszystkich przeciw jakiejkolwiek reformie portalu.

  W przeciwieństwie do ciebie nie będę jednak prać prywatnych brudów w wiadomościach publicznych. Nie życzę sobie takich komentarzy, natomiast portal jeśli ma się rozwijać musi się zmieniać! Takie zadanie powierzył mi Ryszard Opara i wykonałem je najlepiej jak potrafiłem. Całą krytykę chętnie przyjmę od każdego osobiście, bo za dobrze znam ludzi by nie wiedzieć jakie oburzenie wywołuje każda zmiana. Gdyby jednak cała ta burza miała jakąkolwiek zasadność to podobne portale w ogóle by nie powstały! Ludzie dalej obsługiwaliby komputery wielkości trzydrzwiowych szaf. A jednak ktoś młody zadał sobie trud by to zmienić!

  Takie są prawidła świata, że młodzi go zmieniają, a starzy zawsze narzekają. A narzekają, bo najczęściej w ogóle nie rozumieją celu zmian. Jestem więc przekonany, że większość z tych obelg, które dziś przeczytałem wynika z kompletnej ignorancji. A wystarczyło zapytać "dlaczego" i "jak teraz ma działać". Niestety egoizm okazał się nadrzędny. Po co ściągać tu nowych ludzi, skoro dobrze jest jak jest. Po co pisać dla kogoś spoza tego kręgu wzajemnej adoracji, skoro już się utworzyły grupki klakierów wzajemnie słodzące sobie na wzajem. A najlepsze jest to, że najbardziej oburzeni są ci, którzy samodzielnie nie piszą prawie wcale. Wszystko rżnięte z innych blogów i portali. Ich ocena mojej wieloletniej pracy i doświadczenia w jako dziennikarza oraz twórcy telewizji internetowej ma być porażką? Zdecydowanie nie!

  Ktoś wcześniej napisał, że "właśnie kiedy portal zaczął żyć zmieniamy", lecz portal zaczął żyć właśnie dzięki nam - młodym! W ciągu ostatnich miesięcy ja, Arek, Iza i Justyna wykonaliśmy ciężką pracę by wypromować portal i uczynić bardziej przejrzystym. Pracując praktycznie społecznie dniami i nocami edytowaliśmy teksty z tych wszystkich literówek, nielogicznych zwrotów, zdań kończących się w połowie, wulgaryzmów itd., tylko po to by nowi użytkownicy dostrzegli w NEonie poważny opiniotwórczy portal, na którym piszą ludzie dojrzali i oczytani. Przetarliśmy szlaki portali społecznościowych, edytowaliśmy setki grafik, komentarzy czuwając jednocześnie nad tym, by nikt nie poczuł się urażony, pominięty czy dyskryminowany ze względu na treść.

  Najlepszą puentą będzie przytoczenie komentarza, w którym jeden z blogerów stwierdził, że teraz NEon wygląda jak "gówniany Salon24". Otóż Salon24 był jedynym medium w Polsce, które uzyskało zgodę na wywiad z prezydentem USA. Chciałbym, aby nasz portal też kiedyś cieszył się takim prestiżem. Do póki jednak w miejsce narzekania i krytyki nie pojawi się dobra wola i szacunek żadna zmiana nie przyniesie pozytywnego efektu.
 • @Lotna 22:55:51
  A ja , proszę Pani uważam, że to, co budujemy z takim mozołem codziennie to nie wolno niszczyć.

  Pozdrawiam (niezwykle) serdecznie :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:02:45
  //Zrobię co będę mógł, żeby portal wrócił do poprzedniej formy.//

  Chyba juz tylko Tobie moze sie to udac.
  Jak widac, szarzy blogerzy swoje a 'gora swoje'.

  Dobrze wiesz ze nie bylo rewelacyjnie ale mialo to rece I nogi.
  Bylo dosc przejrzyscie.
  Przedewszystkim dzialalo, co potwierdzaly statystyki.
  Brakowalo przestrzeni na stronach bloga na ktorych edytowalismy tekst, zdjecia czy filmy, a wlasciwie linki.
  Osobiscie nie rozumiem dlaczego nie mozna bylo w komentarzach edytowac okienek z filmami.
  Argument w stylu 'bo to zamula wymiane zdan' wogole do mnie nie trafial.
  Wiele portali na swicie, o roznej temtyce przewodniej, w naturalny sposob pozwala na takie zamulanie a odbior jest pozytywny...
  Na dobra sprawe, problem zaczyna sie przy zjawisku trolowania, gdzie spamerzy maja wiekszy dostep do narzedzi, ale problemem nie sa narzedzia tylko konkretne zachowanie komentujacych.
  Na to jest znane rozwiazanie.

  Zobaczymy co uda sie racjonalnej osobie zdzialac w kwestii przywrocenia starego wyladu sg...bo jak widzimy, wiekszosc odebrala to nie jak probe ulepszenia ale jako nieudolnosc projektantow lub celowy, subtelny zamach na wzrastajaca, moze w niewielkim stopniu ale jednak, popularnosc.

  Na koniec dnia jak to sie mowi u dominatorow...jak sie upra zeby blogerow porozwiewalo po sieci, to zadne protesty nie pomoga.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:52:29
  Drogi Panie,

  no dobra, Jarku :)

  pisząc o teczce z prasą miałam na myśli przyzwyczajenia czytelnika, które należy szanować - stąd ten przykład z "Przekrojem", który własnie NIE USZANOWAŁ swoich czytelników. /Wszyscy wówczas - kto tam chciał czytać - usiłowali mieć teczki w kiosku Ruchu./
  Po prostu myślałam, że masz jakiś wpływ na tę całą SG.
  P. Opara nie zabiera tu głosu w dalszych polemikach, no więc padło na Ciebie. Jeżeli nie trafiłam /chodzi o "moc sprawczą" w tej mierze/, to przepraszam i nie złość się.

  OK?

  Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu 22:44:21
  No właśnie o jedynie słusznego i niedomytego Najsztuba mi szło. Jeno zapomniałam nazwiska.
 • Szanowny Autorze Zmian
  Był tu już kiedyś kataklizm wskutek którego zostało tu 8 (słownie ośmiu) czynnych blogerów a NeON spadł w rankingach jak hrywna do dolara.

  Niektórzy blogerzy już postulują żeby nie publikować notek aż wszystko wróci do dawnego stanu.

  Naprawdę niewiele trzeba żeby istniejące tu towarzystwa wzajemnej adoracji rzuciły hasło i przeprowadziły odwrót na "z góry upatrzone pozycje".

  Wątpię aby portal przeżył kolejną masową ewakuację.

  Proszę przyjąć słowa krytyki i podjąć decyzje jakie podejmuje mężczyzna, kiedy widzi że coś "nie działa".

  Bo nie zadziała. Widać to po reakcjach ludzi.
 • @Reinert 23:08:31
  Ciebie piszemy z dużej litery .Panie Boże chroń nas wszystkich przed Administratorami , którzy mają takie podejście do tematu .Pewnie młody człowieku masz nie więcej jak 26 lat ?. Pomyliłem się o ile miesięcy ?. Pozdrawiam z uśmiechem . :)))
 • @Ptasznik z Trotylu 23:17:59
  Kurdę w samo sedno .Pzdr. :)
 • @eonmark 23:10:34
  //Chyba juz tylko Tobie moze sie to udac.
  Jak widac, szarzy blogerzy swoje a 'gora swoje'.

  Dobrze wiesz ze nie bylo rewelacyjnie ale mialo to rece I nogi.//

  No.. Rewelacyjnie nigdy nie było, wiem. I nigdy nie będzie.
  Ale jakoś do przodu wpychamy się i w sumie jestem między kowadłem i...

  Sam piszę, rzadko bo rzadko ale czasami. Ale tylko dzięki takim wariatom, czy tylko piszącym czy komentującym to takie miejsca żyją.
  I tu, na neonku, nie ma "zmiłuj się", albo jesteś Gość albo cię rozjadą komentatorzy.

  Pozdrawiam
 • @Reinert 23:08:31
  " Otóż Salon24 był jedynym medium w Polsce, które uzyskało zgodę na wywiad z prezydentem USA. Chciałbym, aby nasz portal też kiedyś cieszył się takim prestiżem." To wolna droga , ten portal nie posłuży Tobie do dostania grantów na Salonie 24 . Może lepiej byłoby dostać wyłączność na prawdę o NWO ,przekazaną z drugiej strony której zabroniono przekazywać , czyli od W.Putina , albo od Zacharczenki . Panie młody moderatorze , widzę całkowity brak roztropności . Przykro mi widać Wasze pokolenie tak ma .Pozdrawiam smutno. :(
 • @Reinert 23:08:31
  // W ciągu ostatnich miesięcy ja, Arek, Iza i Justyna wykonaliśmy ciężką pracę by wypromować portal i uczynić bardziej przejrzystym. Pracując praktycznie społecznie dniami i nocami edytowaliśmy teksty z tych wszystkich literówek, nielogicznych zwrotów, zdań kończących się w połowie, wulgaryzmów itd., tylko po to by nowi użytkownicy dostrzegli w NEonie poważny opiniotwórczy portal, na którym piszą ludzie dojrzali i oczytani. Przetarliśmy szlaki portali społecznościowych, edytowaliśmy setki grafik, komentarzy czuwając jednocześnie nad tym, by nikt nie poczuł się urażony, pominięty czy dyskryminowany ze względu na treść.//

  Naprawdę? :PP
  Bo mnie się wydaje, że Pan właśnie ubliżył piszącym tutaj... bardzo nieładnie "młody administratorze"
  A co na to reszta? czyli Arek, Iza i Justyna?
  bo nie wiem...
 • @Astra 23:39:28
  Witaj dodam że młody z miasta i wsi ,zablokował chyba Szanownego Pana Ryszarda Oparę ,który zapraszał nas do wymiany komentarzy ,a teraz nagle zamilkł . No to pewnie wykonali ciężką pracę ,ale Im się udało . Jak nie zobaczę wpisu Pana R.Opary to nie wiem co można napisać ?. Ave.
 • Towarzystwa wzajemnej adoracji.
  @ Reinert.

  Szanowny Panie,

  sądzę, że nie rozpoznał Pan problemu. Otóż poznaliśmy się tutaj, na NE/Neonie "klawiaturowo", publikujemy od kilku lat i - po prostu - lubimy się, mimo często odmiennych poglądów. Równie często nasze spojrzenia na jakieś problemy są zbieżne. Choć nigdy nie piliśmy bruderszaftu - zwyczajowo mówimy sobie per ty. Taki netowy szyk, zwany netykietą. Naturalnie nie z każdym jesteśmy tak bezpośredni, stosujemy również formę "pan", pani" jeśli chcemy zachować dystans, albo przez grzeczność, gdy mało się znamy. Proszę więc nie odbierać naszej tu wobec siebie bezpośredniości jako zabetonowanego towarzystwa wzajemnej adoracji. To bardzo niegrzecznie z Pana strony wobec kręgu wieloletnich blogerów, którym los Neonu leży jakoś na sercu.
  Proszę również nie deprecjonować cytowanych przez tutejszych blogerów tekstów, znalezionych w sieci. To są najczęściej interesujące informacje czy artykuły, do których zapewne czytelnicy docierają właśnie dzięki cytatom na Neonie. A nie każdy tekst "od siebie" jest istotny.
  Poza tym piszący tutaj robią to /w większości/ pro publico bono, więc proponuję, by Pan liczył się z Autorami i nie traktował ich jak gromady smarkaczy do pouczeń i połajanek - co wynika z Pańskiego komentarza.
  Jeżeli skonstatował Pan, iż Pańska praca nie została doceniona przez blogerów i komentatorów, a wręcz przeciwnie - została skrytykowana, to sądzę, że należałoby wyciągnąć z tego wnioski.

  Kossobor
 • @KOSSOBOR 23:54:02
  Nie została ,przecież wyrażnie powiedział , że chce rządzić na sralonie . Pzdr. :)
 • @Reinert 23:08:31
  Teraz już rozumiem, skąd brały się narzekania na tajemnicze znikania komentarzy i wpisów - bo "W ciągu ostatnich miesięcy ja, Arek, Iza i Justyna wykonaliśmy ciężką pracę by wypromować portal i uczynić bardziej przejrzystym. Pracując praktycznie społecznie dniami i nocami edytowaliśmy teksty z tych wszystkich literówek, nielogicznych zwrotów, zdań kończących się w połowie, wulgaryzmów itd., o to by nowi użytkownicy dostrzegli w NEonie poważny opiniotwórczy portal, na którym piszą ludzie dojrzali i oczytani. Przetarliśmy szlaki portali społecznościowych, edytowaliśmy setki grafik, komentarzy czuwając jednocześnie nad tym, by nikt nie poczuł się urażony, pominięty czy dyskryminowany ze względu na treść. "

  Propunuję zamiast nocnych robót cenzurowania cudzych tekstów, razem z Arkiem, izą i Justyną, zabrać się z równym zapałem za pisanie własnych. Czworo młodych i prężnych blogerów to wielka siła.

  Przestaje też mnie dziwić namolne promowanie pewnych treści, zwłaszcza w świetle tej wypowiedzi:
  "Otóż Salon24 był jedynym medium w Polsce, które uzyskało zgodę na wywiad z prezydentem USA. Chciałbym, aby nasz portal też kiedyś cieszył się takim prestiżem."

  Ciekawa jestem, jakie pytania Salon24 zadał Obamie? Na temat kłamstw, którymi nakarmił Amerykanów w czasie kampanii wyborczej, na temat finansowania Al-Kaidy i ISIS, na temat demokracji przynoszonej przez USA innym nacjom na skrzydłach bombowców, czy może na temat Obamacare, która podnosi składki ubezpieczeniowe Amerykanom, a niektórym likwiduje jakikolwiek dostęp do opieki zdrowotnej?

  Otóż proszę Pana, według mojego rozeznania, NEon24 jest portalem alternatywnym, a to znaczy, że nie jest gadzinówką głównego nurtu i jeśli ma jakieś ambicje, to co najwyżej zastąpić propagandę głównego nurtu, a nie się z nią utożsamić. Jak sądziłam, NEon24 przyczynia się do walki z opresyjnym systemem, w którym żyjemy, a nie do jego wsparcia.

  Jeżeli credo NEonu24 ostatnimi czasy się zmieniło, to bardzo proszę uprzejmie mnie o tym poinformować. Jestem przekonana, że inni blogerzy i komentatorzy również chcieliby wiedzieć dla jakich celów jest wykorzystywana ich własność intelektualna.
 • @Lotna 00:06:45
  100/100 Ave. :)
 • @Repsol 23:49:44
  //Witaj dodam że młody z miasta i wsi ,zablokował chyba Szanownego Pana Ryszarda Oparę //

  To też... ale chciałabym uzyskać odpowiedź i od "młodych administaratorów" i od pana Opary.. ile spadła ilość odsłon... a spadła jak jasna cholera !!!

  pozdrówka :)
 • @KOSSOBOR 23:54:02
  A więc szanowny Panie, rzeczy mają się następująco:

  1. Zanim sporządziłem projekt zmian zapytałem grupę kilkuset moich znajomych z facebooka (a są to ludzie w różnym wieku) co im się podoba, a co zraża do korzystania z NEonu.

  90% z nich odpowiedziało, że portal jest NIECZYTELNY i trudno połapać się w odnajdywaniu działów. Trzy kolumny treści z losowo przewijającymi się zdjęciami, gdzie wojna na Ukrainie mieszała się z dywagacjami nad Biblią.

  Portal zawalony był spamem, a reklamy zabierały najważniejszą część powierzchni strony. Ponadto grafiki nie zawsze pasowały do treści, a większość z nich była marnej jakości.

  Wiele z tekstów naruszało prawa autorskie przez co administracja dostawała powiadomienia od innych portali o udostępnianie treści bez pozwolenia. Inne teksty zawierały tak rażące błędy stylistyczne, że były wręcz nieczytelne.

  2. Wraz z Arkadiuszem Miksą postanowiliśmy zadbać zatem o jakość portalu edytując błędy, poprawiając grafiki i przygotowując nowy układ strony. Z naszej perspektywy oznaczało to wielogodzinne dyżury, setki przepisanych akapitów i domyślania się o co w ogóle autorowi chodziło. W końcu nie piszecie Państwo dla siebie, lecz ku innym - niezorientowanym.

  3. Celem zmian było odświeżenie portalu i doprowadzenie go do formy, na której nie będzie już ciążyć scheda Nowego Ekranu. NEon miał być portalem także ludzi młodych, którzy znajdą tu nieocenzurowaną przestrzeń do wyrobienia swej opinii. Idea była prosta: chcieliśmy połączyć doświadczenie dojrzałych komentatorów z energią młodych czytelników. Ot taka swoista sztafeta pokoleń.

  4. Zdecydowaliśmy, iż przede wszystkim musimy podnieść jakość publikowanych treści. Mają być ładne, składne i sensowne. Pozbawione personalnych wycieczek, wuglaryzmów i kolokwializmów.

  5. Co dają nam zmiany? Przede wszystkim strona nabrała przejrzystości, a działy tematyczne uległy redukcji. Wpadka z Ukrainą w Polsce jest wypadkiem przy pracy któregoś z moderatorów. Domyślnie "polityka" trafiła do działu "Polska", ponieważ większość z Państwa i tak często myliła te działy tematyczne. Poza tym powstała nowa kolumna z filmami, tak by każdy mógł zasugerować administracji publikację ciekawego znaleziska np. wykładu jakiegoś rozsądnego człowieka, reportażu z wydarzenia czy filmu dokumentalnego. Do tej pory takie wpisy ukazywały się jako samodzielne newsy opatrzone jednym lakonicznym zdaniem. Takie rozwiązanie zastosował m.in. jeden z największych portali bazujących na znaleziskach społeczności - "Wykop". Kolejną kwestią, która budzi takie emocje są awatary lewej sekcji. Celowo zostały usunięte by nadać tej kolumnie poważniejszy tzw. newsowy charakter. Dodatkowo jest to także wyrównanie szans dla nowych blogerów, którzy mogliby być pomijani przez stałych użytkowników. Kwestia awatarów dotyczy jedynie preselekcji. Po wejściu do artykułu widać wszystko po staremu - łącznie z autorem treści i jego awatarem. Teraz każda z kolumn spełnia inną rolę, a reklamy zostały rozmieszczone tak, by nie rzucały się od razu w oczy.

  6. Myśleliśmy o zachęceniu Państwa do skorzystania z sekcji video jako prywatnych videoblogów, gdzie można by dodawać swoje nagrania w formie felietonów. Na Zachodzie sprawdza się to doskonale. Mogłoby to stanowić świetne uzupełnienie słowa pisanego, które czasem można opacznie zrozumieć.

  W świetle powyższego pragnę jedynie zapytać kto wykazał się większą arogancją - my, pragnąc usprawnić i odświeżyć nasz portal by przyciągnąć nowych użytkowników, czy ci, którzy w odpowiedzi na naszą ciężką, wielomiesięczną i w zasadzie społeczną (za zmiany na NEonie nikt nie wziął nawet złotówki!) pracę pokazali środkowy palec, pisząc że jesteśmy "niedoświadczonymi gnojkami". A przecież każdy z nas jest nie tylko człowiekiem wykształconym, lecz także wychowanym w świecie komputerów i Internetu. Nasze działania są zatem naturalne i aktualne.

  Co jednak ważniejsze, reprezentujemy tę samą myśl polityczną i zaangażowanie wobec polskich problemów. To własnie powinno być dla Państwa kwestią kluczową, a nie układ obrazków na stronie! Jeśli kolor czcionki czy układ linijek jest ważniejszy niż to kto czuwa nad publikowanymi przez Państwa artykułami, rzeczywiście można cofnąć zmiany i machnąć na to wszystko ręką...
 • @Astra 00:20:46
  Sinusoidę spadku jutro przez P.W. podam .Pozdrawiam . Ps . No chyba że profesjonalista @Reinert mnie uprzedzi .Pozdrawiam i ukłony. :)
 • @Reinert 00:29:07
  Młody człowieku tu nie jest F.B. mam nadzieję że dalej się nie będziesz ośmieszał . :)))
 • @Reinert 00:29:07
  Wiesz co chłopie?
  Po pierwsze to piszesz do KOBIETY znawco portalu.. Kossobor jest kobietą...
  a po drugie to:
  //3. Celem zmian było odświeżenie portalu i doprowadzenie go do formy, na której nie będzie już ciążyć scheda Nowego Ekranu.//

  A Ty wiesz, że NE miał tyle odsłon... że Ci się nawet nie śniło? !!

  A po drugie to:
  // Co dają nam zmiany? Przede wszystkim strona nabrała przejrzystości, a działy tematyczne uległy redukcji.//
  Jeszcze raz pytam się, czy znasz wyniki portalu z ostatnich dni?
  Jak one się mają do tych cudownych zmian?

  A po trzecie...
  to jak mówił Boguś... naprawdę...ubliżasz nam wszystkim i ..." nie chce mi się z Tobą gadać" ....
 • @Repsol 00:33:05
  Brawo, brawo - jak trafnie można odnieść się do całości tylu akapitów w jednym błyskotliwym zdaniu. Gratuluję poziomu ;)
 • @Reinert 00:29:07
  Co jednak ważniejsze, reprezentujemy tę samą myśl polityczną i zaangażowanie wobec polskich problemów. To własnie powinno być dla Państwa kwestią kluczową, a nie układ obrazków na stronie! Jeśli kolor czcionki czy układ linijek jest ważniejszy niż to kto czuwa nad publikowanymi przez Państwa artykułami, rzeczywiście można cofnąć zmiany i machnąć na to wszystko ręką... No to czemu gnojownik próbujesz zrobić z tego portalu ,machnij ręką i poproś Jankesa o przyjęcie na Salon24 , czemu psujesz atmosferę przeczytaj komentarze dotyczące Ciebie i jako element nie dorastający do tego portalu ,ale widzący wielką swoją przyszłość na Salonie24 i innych portalach mainstreamowych zalecam odejść z tego portalu jako młodemu człowiekowi ,który ma honor .Podobno ?. Mylę się ?.
 • @Repsol 00:44:01
  A może najpierw wytłumaczysz nam tę prywatną wiadomość do mnie?

  od: Repsol
  data: 2015-01-27 00:50:39
  Nie rozumiem tego co robisz , zalecam skasuj wpis , na przyszłość zalecam zapytać się ,,jak ma być OK. Masz wybór ja albo J.R. no chyba że lubisz gadać z Bossem . :)
 • @Reinert 00:55:43
  Prywatnych wiadomości nie wolno publikować bez zgody wszystkich stron , jako moderator potwierdzasz tym samym że jesteś ignorantem i amatorem ,bez żadnego wykształcenia i kwalifikacji .No chyba ,że masz tu zrobić POleconą robotę , co widać słychać i czuć . Trzymaj tak dalej ,a Polonia Prostituta sama trafi Ci na klapę . :(
 • @Repsol 00:44:01
  No i się wydało skąd tyle negatywnych komentarzy!! Wasz wspaniały kol. Jarek banował konta ludzi, którzy pozytywnie się wypowiadali o zmianach na stronie.

  I wy śmiecie mówić o "poziomie strony"? Przecież to są bandyckie metody! W dodatku ta cała intryga śmierdzi na kilometr. Niemal w to uwierzyłem, ale coś mnie tknęło by sprawdzić maile do redakcji, a tam pytania "za co zostałem zablokowany". Sprawdziłem ostatnie ich komentarze i proszę - ludziom podobał się nowy układ strony! A w nagrodę dostali bany od Jarka.

  Oj, teraz to sobie porozmawiamy!
 • @Reinert 00:55:43
  To sobie porę wybrałeś na "zaistnienie" ,wszyscy już śpią ,a ty teraz gieroj . Ps . Co zrobiłeś z Szanownym Ryszardem Oparą ,bo przestał się odzywać .
 • @Reinert 01:10:04
  TAK MY WSZYSCY TU BLOGERZY I KOMENTATORZY TO ŚMIECIE . DALEJ KOMANTARZY BĘDZIE BRAK . POZDRAWIAM JAKO ŚMIEĆ . FINITO.
 • @Reinert 01:10:04
  // Wasz wspaniały kol. Jarek banował konta ludzi, którzy pozytywnie się wypowiadali o zmianach na stronie.//

  To jest nieprawda co piszesz.. Ty o tym wiesz i ja również...
  Wstydź się "młody administratorze" ... nieładnie tak kłamać...

  Ostatni ban był sprzed 4 dni, zanim zmieniłeś tą stronę, dlaczego kłamiesz?
 • @Repsol 01:15:54
  Akurat ty jesteś tu największym intrygantem.
  Dopilnuję by każdy zobaczył, że mi groźby wysyłałeś.
 • @Astra 01:20:20
  Witaj POrąbany naturszczyk ma widocznie taki genom .Pzdr jako śmieć .:)
 • @Repsol 01:35:36
  Dlaczego on kłamie? z tymi banami?
  To nieprawda..
 • @drummer writing 01:40:00
  Rendżer .. uspokój się :)))
 • @Reinert 00:55:43
  "A może najpierw wytłumaczysz nam tę prywatną wiadomość do mnie?"

  A jak opublikowanie maila Repsola ma się do tego stwierdzenia w stosunku do Jarka Ruszkiewicza:

  "W przeciwieństwie do ciebie nie będę jednak prać prywatnych brudów w wiadomościach publicznych."

  ?
 • @drummer writing 01:40:00
  Co zatem osoby mające zdolność honorową zyskają dzięki lekturze kodeksu? Świadomość wagi i znaczenia obrazy czci. Wydaje się, że wówczas ludzie odnosiliby się do siebie z większym szacunkiem, co – przynajmniej w przypadku osób ze zdolnością honorową – miało miejsce w czasach Boziewicza. No nie wiem czy posiada ten człek coś takiego jak honor ?. Po tylu negatywnych komentarzach ,dalej tylko kłamie .Pzdr. http://historia.org.pl/2012/07/09/kodeks-honorowy-ogolne-zasady-postepowania-honorowego-w-boziewicz-recenzja/
 • @Astra 01:38:47
  Wiem , przecież widzę . Dlaczego Reinert kłamie i konfabuluje nie wiem ,ale się domyślam .Pewnie chce uwalić portal . Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Stara to prawda ,ciekawe co zbierze za destrukcję portalu ?. Pozdrawiam ,ja śmieć . :)
 • @Lotna 01:47:18
  Spokojnie On upierze wszystkie swoje brudy publicznie .Podobno ?.Pozdrawiam.
 • @Reinert 01:21:02
  Szanowny panie!
  Jest rzeczą niesamowicie żenującą, co pan tu zaprezentował ostatnimi wypowiedziami, bo świadczy nie tylko o braku kompetencji, wychowania ale również cechach charakteru, które wskazują na potrzebę jak najszybszego pana ubezwłasnowolnienia.
  Aby pan więcej szkód nie zrobił sobie i temu portalowi.
  Mija już jakiś czas, a nie zauważyłem nawet drgnienia chęci zrobienia czegokolwiek dla dobra portalu z pana strony.
  W moim poście zawarłem kilka propozycji wyjścia z twarzą, jak również w ramach testu wskazałem konkretne miejsce i zapis, co należy zmodyfikować, aby usunąć jedną z wielu nieprawidłowości.
  Pana wypowiedzi pogrążają pana, ponieważ kompletnie nie liczy się pan z opiniami osób najbardziej zainteresowanych rozwojem tego portalu, mało tego, obraża pan wszystkich blogerów swoimi nisko pobudkowymi postawami. Czuję się co najmniej zażenowany taką postawą i pana niezrozumiałą upartością i brakiem chęci rozwiązania problemu dla dobra ogółu. Tak nie postępuje chłop z jajami, a jedynie klakier. Sam się pan przyznaje że konsultował pan kwestie zmian ze znajomymi z FB. A dlaczego nie z użytkownikami i Blogerami? Czy bywalcy FB znają problemy tego szablonu i wiedzą jaka ergonomia jest tu potrzebna?
  Dlaczego nie stworzył pan alternatywnej strony w wersji nazwijmy to demo, aby zaprezentować ją chociaż wybranym blogerom do konsultacji?
  Niedawno był poruszany temat zmian i padły pytania i uwagi w tym względzie. Czy jakaś została zrealizowana?
  To co pan zrobił to pana widzimisie, i mimo że ja osobiście jestem zawsze otwarty na zmiany, stwierdzam, że to "dzieło" to totalny niewypał. Niewypał, który byłby być może do zaakceptowania, gdyby naniosło się zmiany o których była mowa w komentarzach powyżej.
  Natomiast pana stanowisko jest kompletnie nie zrozumiałe, a wręcz destrukcyjne.
  Powiem panu swoje zdanie. Facet z jajami przeprosił by wszystkich za błędy, wytłumaczył że działał w dobrej wierze i zaproponował dostosowanie strony do uwag blogerów.
  I zapewniam, że spotkały by pana owacje.
  A tak pozostanie smród...
 • @Reinert 23:08:31
  No to ja ci synek odpowiem od końca :
  // Otóż Salon24 był jedynym medium w Polsce, które uzyskało zgodę na wywiad z prezydentem USA. Chciałbym, aby nasz portal też kiedyś cieszył się takim prestiżem.//

  To idź i rób se wywiady z Pręzydentami :))))

  //W przeciwieństwie do ciebie nie będę jednak prać prywatnych brudów w wiadomościach publicznych//

  Ja akurat jestem osobą "publiczną" na tym portalu i jak ktoś ma jakiś problem (techniczny/ideologiczny czy taki żeby pogadać) to pisze do mnie. I staram się te problemy rozwiązywać. Zwykle mi się udaje a czasami nie... Ale staram się. Nie mam zbyt wielkiej wiedzy informatycznej.
  Ale podpisuję się zawsze imieniem i nazwiskiem.
  A ty?

  /Krótko mówiąc ty i twoja "stara klika" będziecie terroryzować portal//

  Terroryzować? A kogo?
  My tu jesteśmy u siebie. To ty próbujesz wprowadzić nowe porządki.

  //W przeciwieństwie do ciebie nie będę jednak prać prywatnych brudów w wiadomościach publicznych//

  Ja coś "piorę"? Śmieszny dzieciak jesteś... :))
  To chyba nie widziałeś takiego admina (sam go wywaliłem, zresztą), który nadawał na Redakcję na portalu i poza nim. Pluszak mu było. Ciepło wspominany przez trolli.

  //Takie zadanie powierzył mi Ryszard Opara i wykonałem je najlepiej jak potrafiłem.//

  I dlatego, jak już w innych komentarzach napisałem, nie mam do ciebie żadnych pretensji. Zadanie wykonałeś w dobrej wierze, według twojej najlepszej wiedzy. I nie chodzi tu o to, żeby ciebie postponować, ty jesteś jeszcze młodym chłopcem i całe życie przed tobą ale tu, jak sam zauważyłeś, sama skostlina....

  //Takie są prawidła świata, że młodzi go zmieniają, a starzy zawsze narzekają.//

  Święta racja!
  Tylko, że tu, na neonku mamy chyba samych starych... Ale za to jurnych! :)))))))))

  //Jestem więc przekonany, że większość z tych obelg, które dziś przeczytałem wynika z kompletnej ignorancji//

  Oj oj synek! Uważaj sobie!
  To co wyżej to były spontaniczne opinie starych pierników Neonka. Dokładnie tych co chcesz reformować.

  (A tak na marginesie, to nie zauważyłem obelg, tylko spontaniczne opinie)


  // Po co ściągać tu nowych ludzi, skoro dobrze jest jak jest. Po co pisać dla kogoś spoza tego kręgu wzajemnej adoracji, skoro już się utworzyły grupki klakierów wzajemnie słodzące sobie na wzajem.//

  Grupy, jak to nazwałeś, "wzajemnej adoracji" zawsze były i pewnie będą.
  Cały dynks jednak polega na tym, żeby te "grupy" potrafiły egzystować pod jednym adresem.
  Polska jest wielka.

  //Wszystko rżnięte z innych blogów i portali. Ich ocena mojej wieloletniej pracy i doświadczenia w jako dziennikarza oraz twórcy telewizji internetowej ma być porażką? Zdecydowanie nie! //

  Nie wiem nic o twojej "wieloletniej" pracy ale zauważyłem w necie jak zerżnąłeś mój wywiad z śp.Bohdanem Porębą i umieściłeś na swoim kanale youtube jako twój. A wywiad robiłem ja a kręciła Carcinka...
  Były jeszcze inne podobne epizody. Mam ci przypomnieć? To też będzie "pranie brudów"?

  Wstydź się.

  //lecz portal zaczął żyć właśnie dzięki nam - młodym! W ciągu ostatnich miesięcy ja, Arek, Iza i Justyna wykonaliśmy ciężką pracę by wypromować portal i uczynić bardziej przejrzystym//

  Taaa... Statystyki mówią co innego :))))))))

  Aha! Nie mieszaj w tę "modlitwę" Justyny. Jest poza twoim zasięgiem.


  //Otóż Salon24 był jedynym medium w Polsce, które uzyskało zgodę na wywiad z prezydentem USA. //

  No to idź na Szalom, po co marnujesz się na NEon24.pl ?....
 • @Reinert 01:10:04
  Dopiro teraz przeczytałem :

  //No i się wydało skąd tyle negatywnych komentarzy!! Wasz wspaniały kol. Jarek banował konta ludzi, którzy pozytywnie się wypowiadali o zmianach na stronie.

  I wy śmiecie mówić o "poziomie strony"? Przecież to są bandyckie metody! W dodatku ta cała intryga śmierdzi na kilometr.//

  No cóż...
  Wyciągnę wnioski.
  Szybko.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:21:30
  Jestem tu osobą bezstronną, za krótko aby stać za jakąś opcją, ale uważam że publiczne wyciąganie takich brudów, nawet gdyby były prawdziwe, a wręcz gdyby były prawdziwe na forum publiczne, jest żałosne.
  Proponuje dla dobra portalu i Reinerta ukryć część wypowiedzi i żebyście panowie w wąskim gronie te sprawy załatwili.
  Bo źle to świadczy o decydentach, jeśli osobom o takiej postawie ideologicznie pychicznej nadaje się taki zakres uprawnień.
  Dlatego też sugeruję również aby zdjąć ten temat ze Slidera na SG.
  I moją obecną wypowiedź również.
 • @Reinert 01:10:04
  //I wy śmiecie mówić o "poziomie strony"? Przecież to są bandyckie metody! W dodatku ta cała intryga śmierdzi na kilometr. Niemal w to uwierzyłem, ale coś mnie tknęło by sprawdzić maile do redakcji, a tam pytania "za co zostałem zablokowany". Sprawdziłem ostatnie ich komentarze i proszę - ludziom podobał się nowy układ strony! A w nagrodę dostali bany od Jarka.

  Oj, teraz to sobie porozmawiamy!//

  Jak już cię "tchnęło" i sprawdziłeś to porozmawiamy.

  Mail, na który się powołujesz to był od "zbója" odblokowany już od wczoraj... :))

  A ty wypadniesz jutro, pojutrze, no jeszcze zobaczę :)))))

  I Opara nic ci nie pomoże....
 • @Reinert
  //Wasz wspaniały kol. Jarek banował konta ludzi, którzy pozytywnie się wypowiadali o zmianach na stronie.//

  Masz jeszcze dostęp do panelu administracyjnego i skopiuj wszystkie akcje banowania jakichkolwiek treści przeze mnie.

  Masz czas do 12:00 dnia 12.03.2015
  Po tej dacie twoje konto będzie zlikwidowane

  Tyle
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:34:50 Brawo Jarku!
  Nareszcie co konkretnego.
 • @Astra 21:16:09 //Grafika i układ strony była wyjątkowa i dobra, była atutem portalu,//
  Tak jest! Słyszałem wiele takich opinii. Pzdr.-:)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:48:53
  Jesteś pewien?

  Nie chcę się wtrącać w Wasze sprawy, ale czy to jest potrzebne?
  Może powinniście wziąć kilka głębokich oddechów, może szklanka zimnej wody na skołatane nerwy...

  Weszłam na stronę Reinerta na FB i muszę przyznać, że miałam rację mówiąc, że powinnien się sam zabrać za pisanie, bo robi to całkiem nieźle. Szczególnie podobała mi się notka o zbiorowej schizofrenii, polityczna, ale jednocześnie bardzo personalna, jak na dobrego blogera przystało; polecam. Szkoda, że nie została opublikowana na NEonie 24 zamiast tych chybionych zmian na stronie głównej.

  Tak czy owak, nie ma się co obrażać i zaperzać, starym, młodym i tym w średnim wieku... bo Polska jest najważniejsza.

  Serdecznie wszystkich pozdrawiam,
 • @Zbójnicki pies 21:24:55 //To kwestia 2-3 dni i każdy się "oswoi" z ta zmianą.//
  tak, oswoi się i przestanie się "tą stroną interesować, a w końcu o niej zapomni.;)))
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 21:54:06 //Niech Pan mi zaproponuje słowo, które zastąpi "usability"//
  Masz Pan odemnie : Usability (ang.) = Użytkowość.
 • @Lotna 03:32:33
  Oj Pani Lotna..

  Tu nie chodzi o spory między "kogutami:. Jesteśmy na granicy samozdefiniowania. I nie chodzi o tego...

  Jak zwykle serdecznie :)
 • @vortex 01:39:20 //Ninaanonimowa dostaje szału.//
  To nie nowość. To wszystko przez tego kupałę -:)))
 • @Reinert 20:45:08 // JA i tylko JA// i //beton nie do skruszenia.// -:)))
  //Za zmiany graficzne na NEonie jestem odpowiedzialny JA i tylko JA, a całe to szukanie drugiego dna i konspiracji świadczy o tym, jak niepoważni ludzie takie rzeczy piszą. Wszystkie portale zmieniają się i dostosowują do nowych środków przekazu, usług oraz wymagań użytkowników, a tu widzę ukształtował się beton nie do skruszenia. //- Skoro Pan nie dał rady skruszyć betonu by spełnić wymagania użytkowników, a chce Pan osiągnąć sukces, "spełnić" się zawodowo to moja dobra rada; -Zmień Pan szybko zawód, i weź Pan kurs operatora kruszarki do betonu, (Są takie maszyny) i to szybko pókiś Pan młody, bo potem może Być za pózno. A kurczowe trzymanie się profesji nieudanego grafika może doprowadzić Pana do życiowych rozczarowań. No i radzę "Ja" "Ja" zacząć pisać z małej litery, bo pycha jest matką wszystkich grzechów.
 • @KOSSOBOR 23:54:02
  //Jeżeli skonstatował Pan, iż Pańska praca nie została doceniona przez blogerów i komentatorów, a wręcz przeciwnie - została skrytykowana, to sądzę, że należałoby wyciągnąć z tego wnioski.// No tak, ale żeby odnieść się do Pani uprzejmych rad ze zrozumieniem, to po przeczytaniu jego aroganckich wynurzeń doszedłem do wniosku, że Pan Reinert musiałby najpierw wziąść jakiś kurs w dziedzinie dobrego wychowania.
 • @Reinert 00:29:07
  //Jeśli kolor czcionki czy układ linijek jest ważniejszy niż to kto czuwa nad publikowanymi przez Państwa artykułami, rzeczywiście można cofnąć zmiany i machnąć na to wszystko ręką...// -A kto czuwa i po co?-:)))
 • @Repsol 00:33:05 //Młody człowieku tu nie jest F.B. mam nadzieję że dalej się nie będziesz ośmieszał . :)))//
  Dodam: - //I ludzi poważnych obrażał//, ale czasem są ludzie zbyt głupi by to zrozumieć i spojrzeć na siebie. Serdecznie Cię pozdrawiam. Ave i SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:51:52 //Jesteśmy na granicy samozdefiniowania.//
  Jeśli dla dobra Polski, to życzę Ci powodzenia. Bo Polska jest WWW! I to jest chyba najważniejsze w tym całym tu pisaniu. Serdecznie pozdrawiam.
 • Interesariusz -> Witam wszystkich
  nie wiem, kiedy będę miał czas przelecieć wszystkie uwagi, na razie muszę zobaczyć, co się dzieje na Ukrainie

  z wyrywkowego przeglądu widzę, że w dyskusji uczestniczą też Ci mądrale, którzy nie mają nad sobą kontroli jakości, a więc można podyskutować z winowajcami.

  Jeśli tak, to notka odniosła sukces - pobudziła do prawdziwej wymiany zadań, co jest czymś wyjątkowym,

  pewnie po jakimś czasie odniosę się polemicznie do polityki redakcyjnej i administracyjnej, albo dodając uwagę, albo nową notkę,

  bez zabierania głosu w sprawach fachowych związanych z wyglądem strony, za to mi ani nie płacą, ani nawet nie kradną, tak jak nie zapłacili chociaż w symboliczny sposób za wszytkie pomysły z czasów nE, z których wykorzystano tylko JEDEN.

  Ale zawsze jest miło poczytać te wszystkie opinie, z której strony ma być szlaczek, a z której kwiatki.
 • @interesariusz z PL 08:38:59
  Kurcze...

  Jak to jest, że Ty zawsze łapiesz w locie najlepsze tematy?...
 • @moher 03:19:46
  //Brawo Jarku!
  Nareszcie co konkretnego.//

  Tu nie ma się z czego cieszyć.... Takie szczury w Domu...
 • @interesariusz z PL 08:38:59
  Dzięki Ci za ruszenie sprawy, ale szlaczek szlaczkiem a tu idzie o arogancję młodego admina. Nie podoba mi się, że przyszła nowa miotła i chce zamieść po swojemu. Trochę to zadufane, bo to, co tu wisi na tym portalu to dorobek tych co tu pisali i odeszli, niektórzy juz dosłownie, a inni tu trwają i trochę nowych też przybywa.
  Od sposobu zamiatania zawartość merytoryczna portalu nie będzie zależała i choćby zamiatać 24/24 to nic tu się nie zmieni.
  Młody ten człowiek cierpi na syndrom "waadzy", która lepiej wie co dla piszących tu jest lepsze. Przydałoby sie trochę pokory i zadbanie o tych co daja ruch na tym portalu, bo w przeciwnym razie zrobi się tu pusto i bedzie tylko słychać szuranie miotły. :(
 • @tadman 09:07:14
  Widzę, że przez noc zdążyliście Państwo wylać kolejne wiadro pomyj w moją stronę. W sumie to dobrze, bo dowodzi jeszcze jednej rzeczy. Nigdy nikogo nie ocenzurowałem i nie zamknąłem nikomu ust.

  Przejrzałem natomiast listę banów i od miesięcy wedle własnych widzi-mi-się rozdają je tylko 3 osoby, z czego 2 nie są nawet oficjalnymi administratorami, a jedynie kolegami Jarka.

  Nam (młodym - jak to mówicie) nigdy nie przyszło do głowy by zamknąć usta komuś, kto z nami się nie zgadza. Mało tego! Artykuły sprzeczne z naszymi poglądami trafiały na stronę główną, ponieważ uważamy, że każdy bloger pisząc ciekawie, ma prawo do wypowiedzi, a ocena treści pozostaje dla komentatorów.

  Widzę jednak, że wolicie Państwo inne metody. Oczywiście teraz mogą wypowiedzieć się tylko ci zadowoleni, bo reszta została zbanowana. A jest to dłuuuga lista ludzi.
 • x
  No zuuuż, miś na miarę naszych czasów..

  Przejrzałem połowę komentów. Mniej więcej. Może mniejszą połowę, albo większą..

  Takie coś na pantofelka dostałem, cytacik:
  "Pragniemy aby nasz portal utrzymał charakter blogosfery, a nie swoistego „facebooka”, gdzie główną rolę odgrywają zdjęcia i linki do nagrań. Główny nacisk stawiamy na oryginalną treść, samodzielne analizy, refleksje i ciekawą publicystkę."

  Brzmi dość zabawnie w zestawieniu s'tom dyskusją.

  Nowe jest zawsze wrogiem starego. Tyle, że to stare było ... markowe, nienachalne... Nawet jeśli w prawej kolumnie był sajgon i ryz smazony..
  Obecnie w lewej brak autorów.. Dlatego rzadko coś otwieram na obikenobi 3. Jak już, to po to, żeby sprawdzić czy zgadłem kto to nasmarował. Tam jeszcze jest ta trudność, że trzeba przewinąć na dół bez czytania aby sprawdzić, ale daje sobie radę. Czasem nawet linijki nie przeczytam niechcący. Fakt odsłona leci, ale robię to sporadycznie..

  Tak się tylko zastanawiam, czy robienie za darmo zwalnia z odpowiedzialności? Załóżmy dla przykładu, że podobno młodzi, podobno gniewni i podobno wiedzący co robią, mają rację. Rozumiem, że ten sukces odzwierciedli licznik. Starzy cyrkowcy, dla dobra ogólnego przyzwyczają się do nowego trapezu, ale co się zrobi tym ajsztajną, jeśli nie?

  Hm, gdybam tylko. Ja sobie dałem spokój ze współtworzeniem gdzieś tak przy drugiej rewolcie. Teraz to jest osobisty rowerek właściciela. Co nie znaczy, że zwinąłem grabki. Widok kapitańskiej czapki na wodzie - bezcenne. Prawie jak tytanik z celiną od diorów. Taka wiesza HiFi kiedyś była. Dzisiaj nazywałaby się Diora HD rili truli master fajf fi.

  (spróbój mnie coś poprawiać, albo mąderować)
 • @Reinert 10:04:35
  // Nigdy nikogo nie ocenzurowałem i nie zamknąłem nikomu ust. //

  To prawie tak jak ja :)

  //Przejrzałem natomiast listę banów i od miesięcy wedle własnych widzi-mi-się rozdają je tylko 3 osoby, z czego 2 nie są nawet oficjalnymi administratorami, a jedynie kolegami Jarka./

  A są tutaj jacyś "oficjalni administrastorzy" ?

  Jedynym "oficjalnym" to ja jestem.

  Ale skoro muszę pracować i zarabiać pieniążki dla mojej rodziny to otoczyłem się zaufanymi, którzy w moim imieniu czasami robią czystki
  //Oczywiście teraz mogą wypowiedzieć się tylko ci zadowoleni, bo reszta została zbanowana. A jest to dłuuuga lista ludzi.//

  Kłamiesz Piotrze Korczarowski.

  Opublikuję listę banów.

  Mam nadzieję, że do jutra, do 12:00 udowodnisz swoje insynuacje.
  Jak nie... To banik dożywotni..:(( I wcale nie jest mi przykro...
 • @Torin 10:26:34
  //Nowe jest zawsze wrogiem starego. Tyle, że to stare było ... markowe, nienachalne..//

  Też tak myślę.
  Jestem za "nowościami' ale komfort dobrych czytelników, piszących i komentujących jest mi bliższy.

  Pozdrawiam.

  //Widok kapitańskiej czapki na wodzie - bezcenne.//

  Dobre! Mogę zakupić? (przyślij fakturę jakby co)
 • @Ryszard Opara 18:14:14
  duch czasu to ułatwienia typu np umieszczanie edycja wpisu z aplikacji smartfonowej jak ma od lat wordpress i większość szanujących się serwisów, a nie przestawianie ramek w css, czy przede wszystkim dostosowanie wyświetlania striony do urządzeń przenośnych jak tablety, smartfony, smartwatche, wyświetlacze w samochodach inaczej ludzie będą się tepo gapić w ekraniki w metrze i plakaty uliczne o wykopywaniu kogoś skądś, warshe - "żydowskiej" Warszawie Korczaka czy innego tam Lewartowa, Polin, 'Poland open' "pedał brak tolerancji boli", palmę, tęczę, 'mur getta' a to grozi depresją, schizofrenią, wypaczeniem moralnym, agresją
 • @Reinert 10:04:35
  Jeżeli Kolega odebrał to jako wiadro pomyj, to wyrażam zdziwienie, bo ja te opinie podawane ex cathedra odebrałem tylko jako lekką arogancję, szczególnie w stosunku do zasiedziałych tu blogerów. Jeśli oni coś zgłaszają to powinno być to wzięte pod uwagę, a jeśli Kolega ma inny ogląd to powinien zaprezentować swoje racje i dobre strony swoich decyzji, a przy okazji dla złagodzenia nastrojów wziąć również pod uwagę zgłaszane propozycje użytkowników.
  To powinna być wymiana poglądów, bo mniemam, że obu stronom zależy na dobrej pozycji portalu. Myślę, że pomyj tu nie było, a zawsze jest tak, że usztywnienie stanowiska jednej strony, szczególnie tej, która jest w końcu decyzyjną, powoduje, że druga strona zaczyna stosować mocniejsze bodźcce, by się w jakiś sposób przebić ze swoimi racjami.
  Po pewnym czasie może być regularna pyskówa.
  Wracając do początku to czyz nie powinna sprawa zmiany layoutu wyjść od admina i jakaś mała dyskusja na ten temat (konsultacje blogerskie), by sie przydała, a nie stosowanie metody faktów dokonanych i to nie podlegających w dużej mierze krytyce.
  Takie uszczęśliwianie na siłę nie zawsze wychodzi dla tego, który myśli iz uszczęśliwia obdarowywanego.

  Rzuciłem trochę komunałów, ale mam nadzieję, że Kolega zrozumie, ze my też jesteśmy zainteresowani dobrym plasowaniem portalu. Myślę, że praca dobrego admina nie powinna być na pierwszy rzut oka widoczna, ale na drugi już tak. Dostał Kolega ciekawy portal, o sporym dorobku i niech on trwa, tym bardziej, ze idą wybory.

  Chciałbym rzetelnej informacji i widzę, że nagłe ujeżdżanie obecnego p.Rezydenta to nic innego, jak promowanie jednego słusznego kandydata, "okrągłego" Andrzeja Dudy. Kiedyś mała wzmianka o p.Rezydencie kończyła się rewizją u właściciela antykomora, wybiciem zębów Pawłowi Miterze, czy znanymi perypetiami Wojciecha Sumlińskiego, a dzisiaj... Pierwszy lepszy piszący w blogosferze jedzie po Bronku i to bez konsekwencji. Nie chcę takiej łatwizny, bo ona usypia.
 • @tadman 10:47:23
  Nikt nie powiedział, że taka forma portalu pozostanie już na zawsze. Po prostu zaprezentowaliśmy Państwu naszą propozycję i chcieliśmy by każdy miał okazję ją przez kilka dni testować.

  Przyznam, że liczyłem, iż każdy napisze co jest dobre, a co złe, a następnie znajdziemy złoty środek. Trudno było wcześniej mówić o zmianach, nie pokazując ich i zarazem przedstawiając jak miałyby działać.

  Niestety zamiast konstruktywnej krytyki i konkretnych uwag większość komentarzy skupiła się na twierdzeniu, że: "dobrze było jak było". Niestety to prowadzi do stagnacji, a portal by się rozwijać potrzebuje zmian. Zmian, których nie było tutaj od lat! W Internecie rok to duuużo więcej czasu, niż w naszym życiu.

  Ileś komentarzy wyżej pozwoliłem sobie uzasadnić w punktach co zmieniliśmy i dlaczego. Szkoda, że prócz kpin i obelg w moim kierunku nie było nikogo zainteresowanego analizą tych punktów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:41:01
  Bierz na licencji kulinarnej open sosa :)
 • @Reinert 10:04:35
  Witam Cię młody człowieku !
  Proszę o informację do której zakładki przeniesie Pan dyskusję na ważny dla nas temat? ( polityka ?; społeczeństwo?; nauka?; inne?; KLUB NIEPOPRAWNYCH I NIEZALEŻNYCH - jak dobrze że taki KLUB powstał ! ? ) Wbrew pozorom dyskusja dopiero się zaczęła.

  APEL DO BLOGERÓW , KOMENTATORÓW, CZYTELNIKÓW
  Jeśli desant na inny portal jest planowany to może w tę stronę ? - jestesmytu.pl , jest tam nasza Carcinka którą szanuję, ufam i poważam za jej "Leśny" upór, talent i umiłowanie prawdy !

  Serdecznie Wszystkich pozdrawiam
 • @Torin 11:19:57
  Rozumiem, że Błękitkowi i Stirlitz'owi dałeś czasówkę?
  Ty, a one tam wiedzą, że gwiaździsta robi na modzie u zaplutych karłów? Jak nie, to tam może być przez ciebie kociokwik tera. O matko bosko..
  Może to jakoś zmień, bo potem będzie się biedaczysko tłumaczyć, że ta moderowała, ale się nie zaciągała.;P
 • @Torin 10:26:34
  Mmm... Zabawa słowami prze-przednia! :) Ale chyba nikt poniżej czterdziestki nie będzie w stanie jej docenić ;) Pozdrawiam!
 • @Torin 11:34:50
  One jak nie wiedzą, to się dowiedziały :)
  Kociokwik to u onych trwa od dawna więc najwyżej głośniej pokwiczą...

  Zmoderowałam 2 jednodniowych gości, którzy już w 2 pierwszych komentach nazwali nas właśnie "zaplutymi karłami".. więc na 3 koment już nie pozwoliłam :))))
 • @interesariusz z PL 08:38:59
  //Jeśli tak, to notka odniosła sukces - pobudziła do prawdziwej wymiany zadań, co jest czymś wyjątkowym,//

  Wyjątkowy to Ty jesteś (czasami...:)

  A tak normalnie to spadaj na drzewo :)))
 • interesariusz -> Wszyscy i Ryszard Opara @18:14:14
  -----------------------------------------------------------------
  Nie wiem kiedy, ale najpóźniej do niedzieli,
  napiszę drugą notkę na temat,
  w której ustosunkuję się do niektórych myśli winowajcy,
  tj., jak mniemam, Reinerta,

  może też do wypowiedzi, które jakoś mi zaimponowały,
  albo przeciwnie, ubodły,
  -----------------------------------------------------------------
  Przekonał mnie Pan Opara swoimi zaklęciami,
  iż chciałby zrobić w Polsce coś dobrego,

  wiem, wiem, dałem się ......, no ale nie zawsze działa się racjonalnie.
 • @Reinert 11:04:31
  To może o szczegółach.
  Pierwsza wersja layoutu NE powaliła, szczególnie, że inne portale bazujące na Drupalu czy Wordpressie, były mocno siermiężne.
  Dlatego mam pytanie: czy przy obecnym projekcie strony zatrudniliście kogoś kto ma pojęcie o typografii, oko tzw. plastyczne i ogólne poczucie smaku, a także rozeznanie, co warto wybić, czy wyróżnić z publikowanych informacji i jak?
  Wiem, że to nie jest łatwe. Nie wiem jak, ale jak zobaczę to wiem, że to jest to lub niestety nie. Postawiliście na profesjonalizm?
 • @Reinert 11:04:31
  //Niestety zamiast konstruktywnej krytyki i konkretnych uwag większość komentarzy skupiła się na twierdzeniu, że: "dobrze było jak było". Niestety to prowadzi do stagnacji, a portal by się rozwijać potrzebuje zmian.//

  :)))))))))))))))))))))))))

  //Zmian, których nie było tutaj od lat!//
  Były. Na lepsze czy gorsze to nie wiem.

  Bo widzisz... Ja ten Portal traktuję jak mój własny Folwark.
  I to jest dobrze, nie?

  A ty masz mi dostarczyć listę zbanowanych przeze mnie. Do jutra do 12:00.
  A jak nie to ban :)
 • @Nibiru 18:15:04
  Napisałem to samo, lecz bardziej kulawo, bo zabrakło w tym marketingu, profesjonalizmu i trendów.
  A sprawa profesjonalizmu. Pamiętam w okresie szczękowym i łóżek polowych było wiele książek na rynku ilustrowanych bohomazami wykonanymi przez ciocię. Cięcie kosztów to często rozbrat z profesjonalizmem.
  Czekam na odpowiedź admina.
 • @chabor 11:34:09
  :)))))))))))))
 • @Astra 12:04:59
  // więc na 3 koment już nie pozwoliłam :))))//

  Okrutna jesteś LaLuno...

  A jak by się pod tym nickem ukrywał jakiś troll z "piaskownicy.pl ?

  Nie powinnaś być taka zdecydowana i okrutna.
  A z czego będzie żył zmywak z czerwonej budki albo taka "menda usługowa" ?... Sama pomyśl...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:01:07
  Ale ja jestem pewna, że oboje i "pytajnik" i "Deutschland4ever" właśnie stamtąd przyszli.. w dodatku wzięli ze sobą grabki :)))))
 • @Astra 13:09:27
  No....
  Jak tak to my ich Kilim :)))))))))
 • interesariusz -> night rat @18:00:16
  Łazarz złapał mnie na witrynę autorów, docelowo fraktalną,
  witrynę, której oprogramowanie każdy mógłby wykorzystywać samodzielnie na własnej stronie, a i całość byłaby spojona w jednym miejscu.

  "Mogliby nawet wykupić sub-domenę, niepodlegającą adminom lecz dalej powiązaną skryptem z portalem."

  Najważniejsze jest, aby domena autora była nieusuwalna i nieblokowalna przez głównego właściciela.

  Tylko na takich warunkach, spółdzielczych, gdy jakaś cząstka rzeczywiście do nich należy, ludzie mogą chcieć zainwestować w przedsięwzięcie.

  W obecnych warunkach, jedną decyzją, właściciel unicestwia czyjeś zapiski i pozbawia wartości wszystkie odsyłacze do nich w całej sieci.
 • @night rat 18:00:16
  chciałem się pierwszy raz w życiu z Tobą zgodzić w pełni.. ale doczytałem do końca. Socjalizm?? mniej niż 200Euro zasiłku dla bezrobotnego w porywach przez pół roku, od których trzeba jeszcze podatek zapłacić..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:01:07
  :)))))))
  "menda usługowa"

  Jesteś niemożliwy! :))
 • @Ryszard Opara 18:14:14
  Bardzo proszę o komentarze i uwagi - może poczekajmy z decyzjami. Jeżeli się okaże - nie tędy droga, zawsze możemy wrócić do tradycji.

  Może jednak warto iść z postępem. Zmiany są podstawą ewolucji.

  >>> to Panu przyszedł do głowy ten pomysł ze "zmianami" na stronie głównej ?
  Teraz str główna wygląda jak wysypiso, misz-masz
  Nie wie Pan, ze "lepsze" jest wrogiem dobrego ?
 • @trybeus 21:07:05
  panie Opara...dosyć często pan powtarzał, ze portal ma być "wspólnym domem" i że blogerzy decydują jak ma ten "wspólny dom" wygladać..
  ...dziś wchodzę i widzę, że ktoś poprzestawiał kurna meble we "wspólnym domu"...i się nawet nie pytał mieszkańców
  i dowiaduję się, że to jest propozycja młodych administratorów...którzy chcą przyciągnąc młodzież...
  to odpowiadam, młodzież ma gdzieś taki portal...upodabniając się do onetu, aby tylko przyciągnąc młodzież jest poronionym pomysłem...dlaczego mamy ewaluować w kierunku trolowisk ?

  ...interesariusz zawarł w notce wiele uwag merytorycznych i ze wszystkimi się zgadzam...SG jest nieprzejrzyste bardzo podobne do Szalomu24 gdzie mało kiedy wchodzę ze względu na niechlujną stronę SG...

  >>> TEŻ TAK UWAŻAM
 • @Reinert 11:04:31
  Nikt nie powiedział, że taka forma portalu pozostanie już na zawsze. Po prostu zaprezentowaliśmy Państwu naszą propozycję i chcieliśmy by każdy miał okazję ją przez kilka dni testować.

  >>> takie amatorskie, dyletanckie testy ze zmianami SG to rób sobie na wersji demo i tam (poprzez link) pytaj o opinie ..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031